Biznes dla radców – radcowie dla biznesu.

Prowadzony w ramach KIRP projekt „biznes dla radców- radcowie dla biznesu” – dedykowany dla członków naszego samorządu pakiet bardzo korzystnych ofert – rozwija się bardzo dynamicznie. Pozwolę sobie zauważyć, że w okresie od startu pierwszego elementu oferty tj. programu Mikroflota z naszym partnerem PKN Orlen S.A., czyli od dnia 1 stycznia 2016 roku do dnia dzisiejszego z ofert objętych projektem korzysta już blisko 10 % wszystkich członków naszego samorządu. To wielki sukces i motywacja do dalszej pracy nad rozwojem projektu, który trafił w oczekiwania naszego środowiska. Dzisiaj pragnąłbym przybliżyć w kilku zdaniach kolejne elementy projektu, tj. ofertę wynajmu samochodów razem z Raiffeisen oraz ofertę ubezpieczeń na życie i medycznych.

Raiffeisen Polbank S.A. dedykuje nam na wyjątkowych warunkach najszybciej rozwijający się segment rynku w zakresie flot samochodowych.

Czy można co roku jeździć zupełnie nowym samochodem prosto z salonu, nie zaciągać na niego wieloletniego kredytu, nie wpłacać wkładu własnego, nie martwić się ubezpieczeniem i serwisowaniem, ani tym, że być może kupowane auto jest kradzione lub niebezpieczne, bo po poważnym wypadku?

Dzięki przygotowanemu przez Raiffeisen Polbank, we współpracy z partnerami leasingowymi, produktowi „Wymarzone auto” można! Bank, który w ciągu ostatnich 2 lat podbił rynek kont osobistych uczciwym, partnerskim, wiarygodnym i lojalnym podejściem, postanowił wyznaczyć nowe standardy w finansowaniu motoryzacyjnych potrzeb polskich kierowców.

Kierowcy, którzy chcą zmienić samochód i zastanawiają się, czy wybrać nowy, czy używany, powinni najpierw skierować swoje kroki do placówki Raiffeisen Polbanku. Oczywiście, używany samochód będzie tańszy i mniej straci na wartości, ale będzie też bardziej awaryjny i bez gwarancji. Z drugiej strony nowe auto będzie lepsze i z gwarancją, ale za to drogie, a po kilku latach znacznie straci na wartości. Nigdy też nie ma pewności kiedy będzie potrzebny nowy samochód – może powiększy się nam rodzina, wzrośnie stopa życiowa i aspiracje, albo pojawi się nowy lepszy model auta. Trzeba też brać pod uwagę paroletni kredyt i konieczność wniesienia wkładu własnego. Sporo problemów i zagadnień do rozważania. Tymczasem jest rozwiązanie – Raiffeisen Polbank właśnie rozpoczyna oferowanie na pełną skalę w swoich placówkach na terenie całej Polski produktu o wdzięcznej nazwie „Wymarzone auto”. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba już kupować nowego samochodu. Można go na dłuższy czas wynająć i… jeździć dowolnie wybranym oraz indywidualnie wyposażonym samochodem w cenie atrakcyjnej miesięcznej raty! Po roku lub dwóch można samochód wymienić na zupełnie nowy model lub oddać.

Można też, po ustalonym okresie korzystania, odkupić użytkowane auto za z góry uzgodnioną w umowie kwotę.

Oferta idealnie wpisuje się w trend odchodzenia od posiadania aut na rzecz ich używania oraz kompleksowej obsługi. Bank uważnie  obserwujemy  rynek i  widzimy jak zmienia się podejście do samochodu i szeroko rozumianej mobilność.  Nowy trend ‘korzystaj nie posiadaj” stwarza dla firm takich jak nasza nowe  możliwości i perspektywy rozwoju.

Usługa „Wymarzone Auto” adresowana jest do konsumentów/klienta indywidualnego oraz podmiotów gospodarczych (kancelarii).  To samochód z pełną obsługą  wynajmowany na okres 12, 24, a nawet 60 miesięcy. Klient może wybrać samochód dostępny od ręki lub pojazd  indywidualnie konfigurowany na życzenie. W ramach STAŁEJ miesięcznej Klient opłaty otrzyma finansowanie, pakiet serwisowy, pełnowartościowe ubezpieczenie samochodu OC, AC, NNW. Oferta będzie promowana hasłem „Teraz bierz nowe, a za rok wymień na dowolne nowsze!”, co podkreśla  charakter usług – radość z jazdy zawsze nowym samochodem.

Konsumenci z Europy Zachodniej już dawno docenili możliwość wynajęcia auta bez konieczności brania na siebie ryzyka dodatkowych kosztów związanych z serwisowaniem pojazdu, ubezpieczeniem czy jego odsprzedażą. W Polsce popyt na usługę powstał wraz z pojawieniem się na krajowym rynku międzynarodowych koncernów. Dziś wynajem długoterminowy wybiera już co piąty przedsiębiorca w Polsce. Dla porównania w Niemczech czy Francji we flotach jest leasingowanych około 70-80% aut.

Dzięki nowej ofercie Raiffeisen POLBANK zyskuje się szybki i łatwy dostęp do nowych aut, bez ryzyka i konieczności inwestowania dużych środków. Efekt skali usługodawcy przełoży się natomiast na zoptymalizowany koszt miesięcznej obsługi wynajmu.

W ofercie znajdują się rożnego rodzaju typy nadwozia. Można zamówić zarówno samochód klasy miejskiej, jak też crossover czy SUV. Ceny ( brutto ) są bardzo atrakcyjne. Małym miejskim autem można jeździć już za około 800-1000 złotych miesięcznie, samochodem klasy premium już za około 1500-1700 złotych, a SUVem już za około 1700-2000 złotych.

Kolejną interesującą propozycją skierowana dla nas jest kompleksowa oferta świadczeń medycznych w ramach abonamentu ubezpieczeniowego przygotowanego przez InterRisk wraz z jego partnerem medycznym Enel-Med.

Od grudnia 2016 roku Spółka oferuje członkom samorządu (radcom prawnym i aplikantom radcowskim) dedykowany program grupowego ubezpieczenia zdrowotnego Biznes Pro Zdrowie. Oferta obejmuje także ubezpieczenie rodzin członków KIRP: współmałżonków, partnerów i dzieci.

Program ubezpieczenia zdrowotnego adresowany jest do jest do osób, które szukają kompleksowej opieki ambulatoryjnej w placówkach medycznych świadczących usługi na najwyższym poziomie. InterRisk współpracuje z Centrum Medycznym ENEL-MED, trzecim, co do wielkości prywatnym operatorem medycznym w Polsce. Program Biznes Pro Zdrowie zapewnia profesjonalną opiekę medyczną w ponad 1000 placówek medycznych o wysokim standardzie w całym kraju.

InterRisk w ramach programu skierowanego do członków Krajowej Izby Radców Prawnych oferuje dwa warianty ubezpieczenia: MIDI i MAXI o zróżnicowanym zakresie, obejmującym nielimitowany dostęp do:

  • lekarzy specjalistów np. kardiologa, ginekologa, alergologa, chirurga, dermatologa, ortopedy, laryngologa, urologa, neurologa, gastrologa, okulisty, endokrynologa;
  • badań laboratoryjnych i diagnostycznych np.: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny;
  • rehabilitacji;
  • wizyt domowych.

Dodatkowo Ubezpieczony może rozszerzyć zakres ochrony o ubezpieczenia assistance, zapewniające pomoc medyczną i pomoc rehabilitacyjną.

Ubezpieczenie jest dostępne od 49 zł miesięcznie. Jeżeli chcesz skorzystać ze specjalnego programu ubezpieczenia zdrowotnego Biznes Pro Zdrowie skierowanego dla radców prawnych i aplikantów, wejdź na stronę www.polisadlaradcy.pl i dowiedz się więcej!

Na koniec kilka słów o programie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie: zadbaj o bezpieczeństwo finansowe swoje i swoich bliskich

Członkowie samorządu oraz ich najbliżsi mogą przystąpić do grupowego ubezpieczenia na życie oferowanego przez Pramerica Życie TUiR SA.

Co zyskują:

1.Ubezpieczenie chroni ich życie 24h/d w każdym miejscu na świecie

  1. Szeroki zakres świadczeń i jedna z najmniejszych na rynku liczba wyłączeń odpowiedzialności

3.Ochrona zdrowia: wypadki, operacje i pobyt w szpitalu.

Przypominam, że wszelkie informacje na temat aktualnych programów dedykowanych radcom prawnym i aplikantom radcowskim znajdziecie Państwo na stronie www.dlaradcow.pl

r.pr. Bartłomiej Tkacz

Członek Prezydium KRRP  ds. współpracy z biznesem

Zobacz także