Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Ogólnopolska infolinia telefoniczna Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla obywateli Ukrainy: +48 800 088 544

Ogólnopolska infolinia telefoniczna Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla obywateli Ukrainy: +48 800 088 544

Przypominamy, że Krajowa Izba Radców Prawnych we współpracy z samorządami prawniczymi i organizacjami prawniczymi uruchomiła bezpłatną infolinię telefoniczną (nr +48 800 088 544) dla osób pokrzywdzonych wojną w Ukrainie. Infolinia Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej działa – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 10.00 do 19.00. Konsultanci udzielają informacji o zakresie prowadzonej pomocy oraz miejscach i godzinach funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Informację można uzyskać w kilku językach, w tym polskim, ukraińskim i angielskim.

Numer infolinii: +48 800 088 544

Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej powstało, aby wspierać osoby koordynujące pomoc prawną na terenie naszego kraju, ale także udzielać w Polsce pomocy prawnej pro bono osobom poszkodowanym wojną w Ukrainie. Pomoc udzielana jest poprzez infolinię oraz w ulokowanych w całym kraju punktach pomocy prawnej. Wsparcia w rozwiązywaniu problemów prawnych udzielają eksperci-wolontariusze – radcy prawni, adwokaci, przedstawiciele wszystkich zawodów i stowarzyszeń prawniczych oraz prawnicy organizacji pozarządowych przy współpracy z prawnikami ukraińskimi i tłumaczami.

Do współpracy z Centrum zapraszamy wszystkich prawników i osoby mogące pomóc w tłumaczeniach udzielanych informacji i opracowywanych dokumentów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące działania Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej w Warszawie oraz nowo utworzonej infolinii telefonicznej, dostępne są na dedykowanej pomocy Ukrainie stronie internetowej: prawnicyukrainie.pl