Szkolenie z Orzecznictwa TSUE: praktyczne zastosowanie i wykładnia regulacji unijnych

W dniu 17 czerwca 2024 r. odbyło się szkolenie dla radców prawnych i adwokatów zatytułowane: „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – praktyka stosowania i wykładni regulacji unijnych”, organizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, wspólnie z KIRP i NRA.

Uroczysta Gala Konkursów „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” i „Ambasador Mediacji”

Poznaliśmy laureatów XVI edycji konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez samorząd radcowski. Kapituła konkursu wyłoniła dziewięciu radców prawnych, dla których bezinteresowna pomoc prawna jest integralną częścią codziennej działalności. Internauci również mieli swój udział, wybierając swojego laureata. Podczas uroczystej gali swoje wyróżnienie przyznało także współpracujące z KRRP Wydawnictwo Wolters Kluwer […]

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na Dzień Otwarty Kancelarii Radcowskich

Krajowa Izba Radców Prawnych z przyjemnością zaprasza do udziału w Dniu Otwartym Kancelarii Radcowskich, który odbędzie się 6 lipca, z okazji obchodów Dnia Radcy Prawnego.

Posiedzenie Krajowej Rady Radców Prawnych – 14-15 czerwca 2024 r.

Rozpoczęło się właśnie dwudniowe posiedzenie członków Krajowej Rady Radców Prawnych. Głównym przedmiotem obrad będą kwestie związane z bieżącą działalnością samorządu i dalsze prace nad ustawą o radcach prawnych. Spotkanie poprzedzone zostało posiedzeniem Prezydium KRRP.

Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź, kto pojedzie z nami na Pol’and’Rock 2024!

W ramach tegorocznego Pol’and’Rock Festival, Krajowa Izba Radców Prawnych ogłosiła wyjątkowy konkurs na opracowanie tematyki warsztatu, który zostanie przeprowadzony w Namiocie Radców Prawnych w Strefie Warsztatów ASP. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych propozycji warsztatów poruszających istotne zagadnienia społeczne lub prawne, które radcowie prawni mogą wyjaśnić lub pomóc rozwiązać.

Finał Turnieju Arbitrażowego 2024

W siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odbył się Finał Konkursu Arbitrażowego dla aplikantów radcowskich. Zwyciężyła drużyna z OIRP w Krakowie w składzie: Tomasz Baran, Marcin Partyka, zdobywając 22 punkty.

Informatyzacja wymiaru sprawiedliwości: Kolejne rozmowy na temat usprawnień dla profesjonalnych pełnomocników

Za nami kolejne rozmowy dotyczące informatyzacji wymiaru sprawiedliwości. 12 czerwca br. prezes KRRP Włodzimierz Chróścik spotkał się z sędzią Wojciechem Łukowskim, prezesem Sądu Okręgowego we Wrocławiu, zastępcą koordynatora krajowego ds. informatyzacji sądownictwa powszechnego. W spotkaniu uczestniczył także Kierownik Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji KRRP, prof. Rafał Stankiewicz, zastępca Kierownika OBSiL dr hab. Tomasz Scheffler oraz […]

Nowy numer kwartalnika „Radca Prawny. Zeszyty Naukowe”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika „Radca Prawny. Zeszyty Naukowe”. W numerze znalazło się osiem artykułów problemowych, glosa, sprawozdanie z konferencji naukowej oraz omówienie orzecznictwa sądowego, a dodatkowo także tekst łączący w sobie sprawozdanie i refleksję wokół tzw. procesu brzeskiego, autorstwa pierwszego Prezesa naszego samorządu, dra Józefa Zycha.

Krajowa Izba Radców Prawnych na Instagramie

Z przyjemnością informujemy, że Krajowa Izba Radców Prawnych jest obecna na Instagramie! Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i zaobserwowania naszego profilu: radcowie_prawni_.

Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa w Katowicach

W dniach 5-7 czerwca w  Katowicach odbywał się Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa. 27 dziekanów wydziałów prawnych uczelni z całego kraju wzięło udział w panelach dyskusyjnych i wydarzeniach towarzyszących.  Krajowa Izba Radców Prawnych objęła patronatem Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa.

Seminarium w Ministerstwie Sprawiedliwości „Formularze uzasadnień w praktyce – czy konieczne są zmiany?”

7 czerwca 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości odbyło się seminarium pt. „Formularze uzasadnień w praktyce – czy konieczne są zmiany?”. Krajową Radę Radców Prawnych reprezentował radca prawny Mateusz Woiński, który wystąpienie poświęcił tematowi „Formularze uzasadnień z perspektywy gwarancyjnej – prawa do obrony oskarżonego i prawa do sądu pokrzywdzonego”.

Spotkanie radców prawnych-mediatorów z sędzią Piotrem Marciniakiem

W dniu 4 czerwca 2024 roku, na zaproszenie Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów Krajowej Rady Radców Prawnych, mediatorzy Ogólnopolskiej Sieci ,,Ośrodki Mediacji Radców Prawnych‘’ uczestniczyli w spotkaniu z Piotrem Marciniakiem – prezesem i sędzią Sądu Okręgowego w Poznaniu, koordynatorem ds. mediacji tego sądu, członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na Rzecz Mediacji GEMME, stypendystą Weinstein JAMS International […]