20. Ogólnopolska Konferencja „Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem”

Krajowa Izba Radców Prawnych serdecznie zaprasza do udziału w 20. Ogólnopolskiej Konferencji „Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem”. Konferencja odbędzie się w dniach 23 – 24 października, w formule stacjonarnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Konferencja „Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem” to największe w Polsce interdyscyplinarne wydarzenie w obszarze najnowszych ustaleń naukowych czy rozwiązań w zakresie pomocy dzieciom krzywdzonym. Wydarzenie organizowane jest corocznie (od 2004 roku) przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Od roku 2019 roku współfinansowane jest z Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Tegoroczna formuła przewiduje 2 dni spotkań, 14 sesji, grono krajowych i zagranicznych ekspertów. Konferencja jest bezpłatna dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Wśród zaproszonych wykładowców są m.in.:

Teresa Jaśkiewicz-Obydzińska i Ewa Wach, Instytut Ekspertyz Sądowych – „Zeznania małoletnich świadków pokrzywdzonych – stałe wyzwanie dla biegłych i prawników”

dr Krzysztof Szwajca, Klinika Psychiatrii i Psychoterapii Katedry Psychiatrii UJ CM – „Trauma jako konsekwencja przemocy wobec dzieci”

Sarah Hall, Nib Shared Vision, Marisa De Jager, Nib Shared Vision – w sesji pt. „Partycypacja dzieci w podejmowaniu decyzji bezpośrednio ich dotyczących – doświadczenia brytyjskie”

W ramach tegorocznej sesji plenarnej „Jak ustawa o ochronie małoletnich zmieni system ochrony dzieci w Polsce?”, w dyskusji panelowej udział wezmą:

dr Marcin Romanowski, Ministerstwo Sprawiedliwości

sędzia Agnieszka Matysek, Ministerstwo Sprawiedliwości

Katarzyna Katana, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Olga Trocha, UNICEF

W trakcie tegorocznej konferencji zostaną również zaprezentowane wyniki badania dot. diagnozy przemocy wobec dzieci w Polsce w 2023 roku, zrealizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w bieżącym roku, w ramach projektu realizowanego z Funduszu Sprawiedliwości.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ramowym programem konferencji https://konferencja.fdds.pl/#program i warunkami rejestracji do bezpłatnego udziału dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (plik z instrukcją w załączeniu).

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy – edukacja@fdds.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

Zapraszamy!

Załączniki do pobrania

Zobacz także