Finał Turnieju Mediacyjnego dla Aplikantów Radcowskich „Lider Mediacji 2023”

W siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych odbył się finał II edycji Turnieju Mediacyjnego „Lider Mediacji 2023” dla aplikantów radcowskich. Zwycięzcą została drużyna Centrum Mocy z OIRP we Wrocławiu. II miejsce zajęła grupa Zespół R z OIRP w Rzeszowie, natomiast laureatem III miejsca jest drużyna Ambasadorki Mediacji z OIRP w Krakowie.

Wydarzenie, które odbyło się 23 października w siedzibie KIRP, otworzyła Ewa Gryc-Zerych, Wiceprezes KRRP. Komisję Centralną Turnieju reprezentowały Przewodnicząca Anna Jędrzejczak, Agnieszka Templin oraz Kamila Jakubowska-Banaszak. Nad przebiegiem Turnieju czuwał Tomasz Parkasiewicz, Przewodniczący Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (ADR) KRRP.

To druga edycja organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych Turnieju skierowanego do aplikantów radcowskich. Celem konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o mediacji, wzrost świadomości prawnej w zakresie Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa i jego przestrzegania.

O zwycięstwo w finałowym etapie konkursu rywalizowały trzy drużyny. Drużyna Centrum Mocy z OIRP we Wrocławiu w składzie Dagna Przewoźniczek, Albert Białczyk i Artur Burzyński, Zespół R z OIRP w Rzeszowie w składzie Katarzyna Gałan, Aleksandra Gutkind-Kachniarz i Anna Wolańska, oraz Ambasadorki Mediacji z OIRP w Krakowie w składzie Klaudia Kus, Paulina Olender i Stefania Strzałka. Zadaniem finałowego etapu było przeprowadzenie symulacji mediacji na podstawie scenariusza opracowanego w drugim etapie konkursu.

W konkursie mogły wziąć udział 3-osobowe drużyny należące do tej samej izby radców prawnych, które w dniach od 9 sierpnia do 15 września dokonały rejestracji i wzięły udział w pierwszym i drugim etapie Turnieju. Pierwszy etap, polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru zawierającego 50 pytań, odbył się 19 września br. online. Drugi etap konkursu rozgrywał się od 23 września do 5 października. W tym etapie drużyny miały za zadanie przygotować scenariusz spotkania mediacyjnego na podstawie kazusu przedstawionego przez Organizatora.

Laureaci Turnieju Mediacyjnego otrzymali dyplomy, upominki oraz nagrody pieniężne: 6000 zł dla zwycięskiej drużyny, 4500 zł dla drużyny, która zajęła II miejsce i 3000 zł dla zdobywców III miejsca.

„Wszyscy jesteście wygranymi. Dokładnie tak, jak jest w procesie mediacji.” – podsumowała finał Turnieju Ewa Gryc-Zerych, Wiceprezes KRRP.

 

Zobacz także