Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Szkolenie dla radców prawnych w hotelu „Bachleda Kasprowy” w Zakopanem

Szkolenie dla radców prawnych w hotelu „Bachleda Kasprowy” w Zakopanem

Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych na szkolenie, które odbędzie się w dniach 21-24.11.2024r. w hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem.

Tematyka szkolenia:

I. Odstąpienie od umowy (prawo odstąpienia) w praktyce sądowej: 1. Oświadczenie wolio odstąpieniu jego charakter i forma. 2. Sposób prawidłowego zastrzeżenia umownego
prawa odstąpienia – jakie są wymogi dotyczące skutecznego zastrzeżenia w umowie prawaodstąpienia, 3. Forma oświadczenia o odstąpieniu, 4. Umowne a ustawowe prawo
odstąpienia. 5. Charakter odstąpienia (ex tunc / ex nunc), a podzielność świadczenia. 6. Skutki odstąpienia. 7. Oświadczenie o odstąpieniu jako podstawa do naliczenia kary
umownej. 8. Odstąpienie w umowach konsumenckich, w tym w umowach zawieranych na odległość. 9. Odstąpienie w najważniejszych typach umów i jego podstawy i przesłanki.
10.Ocena Sądu skuteczności odstąpienia – w tym zagadnienie krzyżowania się / nakładania się oświadczeń o odstąpieniu obu stron. 11. Zagadnienie skuteczności złożenia
oświadczenia o odstąpieniu przez pełnomocnika procesowego.

II. Potrącenie – oświadczenie materialnoprawne i zarzut procesowy w praktyce orzeczniczej: 1. Materialnoprawne oświadczenie woli o potrąceniu jego charakter i forma – jakie są wymogi dotyczące skutecznego złożenia materialnoprawnego oświadczenia o potrąceniu, 2. Procesowy zarzut potrącenia i jego wymogi formalne – jaka powinna być forma procesowego zarzutu potrącenia i czy zarzut ten może być złożony / odebrany przez pełnomocnika procesowego 3. Skutek prawny oświadczenia materialnoprawnego o potrąceniu. 4. Różnica pomiędzy zarzutem potrącenia, a zarzutem nieistnienia roszczenia z uwagi na złożone oświadczenie materialnoprawne o potrąceniu, 5. Procesowe ograniczenia zarzutu potrącenia 6. Skutek prawny złożenia procesowego zarzutu potrącenia. 7. Ocena Sądu skuteczności zarzutu potrącenia – w jaki sposób sąd rozstrzyga w odniesieniu do procesowego zarzutu potrącenia, jakie skutki procesowe wywołuje nieskuteczny zarzut procesowy o potrąceniu.

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach dr Łukasz Zamojski, obecnie orzekający w Wydziale X Gospodarczym Sądu Okręgowego w I i II instancji, wykładowca prowadzący szkolenia dla wszystkich zawodów prawniczych, autor wielu publikacji z zakresu prawa spółek i postępowania rejestrowego (w tym autor komentarza do ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz monografii pt. Rejestracja spółek. Zagadnienia materialne i procesowe), postępowania cywilnego (współautor komentarza do k.p.c. pod red. P. Rylskiego, dostępnego w Legalisie) w tym z uwzględnieniem przepisów o postępowaniu egzekucyjnym, klauzulowym i zabezpieczającym, uczestnik i prelegent konferencji naukowych.

III. „Wielka Piątka” i motywacyjne składniki osobowości jako psychologiczna możliwość interpretacji prawnej: Szkolenie nt. cech to spotkanie poświęcone osobowości człowieka. Szkolenie ma charakter praktyczny. Uczestnicy nie tylko poznają wiodące teorie osobowości, lecz także będą pracować na konkretnych przykładach (wykorzystując model Wielkiej 5 Eysencka), aby móc przenieść teorię na grunt prawny i odnieść ją do konkretnych zachować sędziów, prokuratorów i klientów.

Wykładowca: dr hab. n. hum. Anita Frankowiak, praktyk biznesu, doradca biznesowy, certyfikowany tutor, mentor, dyplomowany coach, kulturoznawca, filolog, komunikolog, specjalista ds. komunikacji międzykulturowej, specjalista z zakresu protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych oraz trener z 27-letnią praktyką zawodową z międzynarodowym certyfikatem Transforming CommunicationTM nr PL 01050. Profesor na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) oraz Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (Instytut Zarządzania i Nauk Technicznych). Przeprowadziła ponad 11 900 godzin szkoleniowych i ponad 2000 doradztwa dla przedsiębiorców udzielając feedbacku oraz pomagając im przy budowaniu strategii rozwojowych, założeń organizacyjnych firmy, planów naprawczych i w eksporcie produktów na rynki międzynarodowe. Zrealizowała ponad 200 godzin indywidualnego i grupowego wsparcia coachingowego, w tym także dla przedsiębiorców. Ma ponad 300 referencji i opinii nt swojej pracy, jakości szkoleń, warsztatów oraz zrealizowanego doradztwa. Wszystkie one poświadczają wysoką jakość oferowanych przez Instytut Dyplomacji usług i zachęcają do stałej współpracy.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla radców prawnych:
– w pokoju dwuosobowym: 1820 zł od uczestnika,
– w pokoju jednoosobowym: 2450 zł od uczestnika.

W ramach kosztów oferujemy Państwu nie tylko szkolenie z wybitnymi wykładowcami, ale również zakwaterowanie w czterogwiazdkowym Hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem w pokojach jedno-, dwuosobowych. Hotel usytuowany jest na zboczu Polany Szymoszkowej, z której rozciągają się fantastyczne widoki na tatrzańską panoramę. W hotelu znajduje się strefa spa & wellness , zewnętrzne jacuzzi, kort tenisowy.
Informujemy, że zakwaterowanie w pokojach jednoosobowym odbywa się według kolejności zgłoszeń, którą należy potwierdzić kontaktując się mailowo z Fundacją Radców Prawnych „Subsidio Venire”.
Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona mailowo subsidiovenire@kirp.pl, jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.


Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla radców prawnych.

Zapraszamy!