Ruszają zapisy na międzynarodowe seminarium z prawa spadkowego w Madrycie w ramach cyklu TRADICIL! – zgłoszenia do 1 sierpnia!
Ruszają zapisy na kolejne międzynarodowe seminarium w ramach cyklu TRADICIL. 21 października 2025 r. w Madrycie odbędzie się spotkanie poświęcone zagadnieniom prawa spadkowego, w tym m.in. właściwości sądu, uznawaniu i wykonywaniu orzeczeń oraz dokumentów urzędowych w sprawach spadkowych, a także europejskiemu poświadczeniu spadkowemu. Zgłoszenia radców prawnych do udziału w seminarium przyjmowane są do 1 sierpnia 2025 r.
Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o:
- wypełnienie ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/1534491/formularz-zapisow-na-seminarium-z-prawa-spadkowego-w-ramach-cyklu-tradicil.html
- oraz przesłanie listu motywacyjnego w języku angielskim na adres komisjazagraniczna@kirp.pl
Uwaga! Tylko takie zgłoszenia będą rozpatrywane.
Uczestnikom, którzy wezmą udział w seminariach przysługuje prawo do dodatku na podróż, który jest ustalany przez Komisję Europejską, w celu pokrycia kosztów podróży z miejsca zatrudnienia do miejsca przeznaczenia i z powrotem. Podstawą do obliczenia wysokości dodatku na podróż jest odległość liniowa pomiędzy miejscem zatrudnienia a miejscem docelowym osoby podróżującej. Aby dokonać tych obliczeń, uczestnicy powinni sięgnąć po kalkulator odległości Komisji Europejskiej, który można znaleźćna stronie: https://commission.europa.eu/funding-tenders/procedures-guidelines-tenders/information-contractors-and-beneficiaries/calculate-unit-costs-eligible-travel-costs_en. Ważne! Należy korzystać z tabeli nr 2! Ceny podane na stronie KE dotyczą podróży w obie strony.
Uczestnikom seminarium będzie przysługiwać dieta pobytowa pod warunkiem udziału w szkoleniu, przeznaczona na nocleg, wyżywienie i transport lokalny.
Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w seminarium mija 1 sierpnia br. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w spotkaniu jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
Seminarium jest organizowane przez konsorcjum z udziałem Krajowej Izby Radców Prawnych i jest koordynowane przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowane ze środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej (więcej o projekcie: https://elf-fae.eu/tradicil/.)