Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Akcja „Polskie książki dla Ukrainy”

Akcja „Polskie książki dla Ukrainy”

Działając w porozumieniu z Urzędem Miasta w Krynicy Zdroju chcemy prosić Państwa o wsparcie akcji „Polskie książki dla Ukrainy”. Wsparcie polega na przywiezieniu do Krynicy na Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe książek napisanych w języku polskim. Przy recepcji hotelu Pegaz zostanie wystawiony kosz do którego można będzie składać książki.

Zbierać je będziemy 3 marca i do południa 4 marca br.

To już kolejna taka akcja w jaką zaangażowany jest Urząd Miasta w Krynicy Zdroju. W związku z ogromnym zainteresowaniem nauką języka polskiego po raz kolejny postanowili pomóc rodakom ze Wschodu. Z prośbą o książki wydane w języku polskim zwróciła się też organizacja z Lwowa.

Zbiórka ma na celu utworzenie dwóch bibliotek. Jedną w Chmielniku, drugą we Lwowie. Potrzebne są przede wszystkim książki do nauki języka polskiego (elementarz, podręczniki z podstawówki, lektury) oprócz tego klasyczną polską literaturę, książki polskich i zagranicznych pisarzy wydane w języku polskim.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o poparcie naszej akcji. Może gdzieś na półce leży niepotrzebna książka, która okaże się skarbem w innych rękach.