Dwa miejsca dla radców prawnych w seminarium CivilLaw

Do 10 października radcowie prawni mogą nadsyłać zgłoszenia do udziału w seminarium w projekcie CivilLaw, które odbędzie się 18 października w Rzymie. Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Warunkiem uczestnictwa w seminarium w projekcie CivilLaw jest przesłanie zgłoszenia na adres komisjazagraniczna@kirp.pl, zawierającego list motywacyjny w języku angielskim. Tylko takie zgłoszenia będą rozpatrywane. Krajowa Izba Radców Prawnych jest partnerem programu CivilLaw. Do udziału w programie zostaną wybrane dwie osoby na podstawie nadesłanych listów motywacyjnych. Uczestnikom, którzy wezmą udział w seminarium przysługuje zwrot do 400 euro na podróż oraz 300 euro na koszty utrzymania (hotel, wyżywienie, transport lokalny) w Rzymie.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 października o godz. 9.30. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w spotkaniu jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Głównym tematem seminarium będzie szkolenie prawników dotyczące instrumentów UE w zakresie prawa rodzinnego. Seminarium jest kolejnym z cyklu wydarzeń w ramach CivilLaw https://elf-fae.eu/civilaw/ organizowanego przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowanego ze środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej.

Podczas seminarium Polskę reprezentować będzie dr Anna Wysocka-Bar, która podczas swojego wystąpienia poruszy problematykę prawa dotyczącego małżeństw i kwestii odpowiedzialności rodzicielskiej. W programie wydarzenia znalazły się również takie tematy jak:

  • „Introduction to the seminar”
  • „International child obduction”
  • „Recognition, enforceability and enforcement of decisions in family matters”
  • „Jurisdiction, applicable law, recognition and enforcement of decisions in matters of matrimonial property regimes and on the property consequences of registered partnership”.

Zobacz także