„Europejscy prawnicy w czasach ChatGPT” – raport Komisji Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich

Komisja Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich (FBE), której członkiem pozostaje Krajowa Izba Radców Prawnych, przygotowała wytyczne w sprawie stosowania przez prawników narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji takich jak ChatGPT. Pełen raport pod tytułem „Europejscy prawnicy w czasach ChatGPT: Jak wykorzystywać możliwości oferowane przez duże modele językowe i generatywną sztuczną inteligencję” obejmuje wprowadzenie do poruszanych zagadnień technologicznych, siedem rekomendacji etycznych wraz z omówieniem oraz wezwanie do działania adresowane do wszystkich izb członkowskich FBE.

Zachęcamy do szczegółowej lektury raportu oraz wdrożenia płynących z niego wniosków w swoich kancelariach oraz do zaangażowania się w dyskusję na temat ewentualnej potrzeby ewolucji zasad etycznych i standardów wykonywania zawodów prawniczych w kontekście dokonującej się rewolucji technologicznej.

Wszyscy członkowie Komisji Nowych Technologii FBE są gotowi wesprzeć radców prawnych w tych inicjatywach we wszelki możliwy sposób.

Więcej szczegółów na temat Komisji Nowych Technologii FBE oraz informacje kontaktowe dostępne są pod linkiem: https://www.fbe.org/commitees/new-technologies/.

Wytyczne FBE można pobrać z załącznika poniżej tekstu.

Załączniki do pobrania

Zobacz także