Finał I edycji Turnieju Arbitrażowego dla aplikantów radcowskich

Desuetudo to nazwa drużyny, która zajęła I miejsce w I edycji Turnieju Arbitrażowego organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Przez ostatnie dwa miesiące uczestnicy reprezentujący 16 drużyn z różnych okręgowych izb radców prawnych brali udział w rozgrywkach o pierwsze miejsce. Dziś, 13 grudnia br., zakończyliśmy czwarty – ostatni etap turnieju, w którym Komisja Centralna Turnieju wyłoniła zwycięzcę.

Do finałowego, czwartego etapu zakwalifikowały się dwie drużyny, które w poprzednich etapach zdobyły największą liczbę punktów. Finał przeprowadzony został w formie rozprawy arbitrażowej przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego. Wśród finalistów znalazła się drużyna Entente cordiale reprezentująca Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, występująca w roli pozwanego, oraz Desuetudo reprezentująca Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie, występująca w roli powoda. W ostatnim etapie, który składał się z czterech dziesięciominutowych rund największą liczbę punktów zdobyła drużyna Desuetudo z Krakowa. Komisja oceniała merytoryczną analizę zagadnienia, zastosowane argumenty oraz logikę wypowiedzi, a także wykonanie prezentacji ustnej i jej stylistykę.

W skład wygranej drużyny wchodzą:

  • Aneta Szumowska
  • Paweł Tabora
  • Mateusz Tomczyk
  • Michał Passon

Udział w Turnieju Arbitrażowym umożliwił aplikantom praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i był doskonałą okazją do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w szczególności arbitrażowymi.

Celem turnieju jest wzrost świadomości prawnej o arbitrażu jako alternatywnej metodzie rozwiązywania sporów, umożliwiającej ich rozstrzyganie bez udziału sądów powszechnych. Była to także okazja do zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.

Galeria zdjęć z wydarzenia w najbliższych dniach zostanie zamieszczona na stronie internetowej turnieju https://turniejarbitrazowy.kirp.pl/

Zobacz także