GDYŃSKI SZLEM 2019 – czyli XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie

Jeszcze kilkanaście dni temu radcowie prawni i aplikanci radcowscy mięli swojego branżowego, tenisowego szlema w Gdyni. W dniach 22-24 sierpnia na przepięknie położonych kortach Arki Gdynia (od południa i zachodu otacza je rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Zatoki Gdańskiej) odbyły się bowiem już XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych  i Aplikantów  w Tenisie. Emocje na najwyższym poziomie, pogoda wyśmienita (słoneczna powyżej 25 stopni i bez kropli deszczu), a menu serwowane na kortach i podczas imprez integrujących, było wychwalane przez uczestników. Brawo dla firmy cateringowej, Hotelu Nadmorskiego i  Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni, a przede wszystkim za wybór dla organizatorów, czyli Komisji Integracji KRRP. Jak zwykle patronem medialnym był Magazyn Trójmiejski Prestiż oraz Dwumiesięcznik „Radca prawny”– za co gorąco dziękujemy! (w ostatnim wydaniu Magazynu Prestiż relacja z turnieju).

Już zanim turniej się rozpoczął wśród dotychczasowych uczestników rozgorzała dyskusja dotycząca formuły turnieju. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników zmienili regulamin turnieju umożliwiając w nim szerszy udział przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Regulaminy dla prawników są istotne, ale w trakcie turnieju najważniejsze były rywalizacja,  sportowe emocje, no i oczywiście integracja. Tym razem tak jak i w poprzednich latach frekwencja była odpowiednia do rangi turnieju (ponad 40 zawodników).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Michał Korwek Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, witając zawodników, gospodarza i gości tj.  Panów Jerzego Moska, Dziekana Rady OIRP w Gdańsku, Jacka Marczaka, byłego Wiceprezesa KRRP, Tomasza Nawrota, członka Komisji Integracji KRRP, Witolda Nowaka, Prezesa Zarządu Kortów Tenisowych Arka, Tomasza Krużyckiego sędziego głównego Mistrzostw, Włodzimierza Albina, Prezesa Zarządu Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. oraz Panią Joannę Rossa Dyrektora Rynku Kancelarie Prawne, Dyrektora Rynku Produktów HR Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.

Najliczniejsze w tym roku były kategorie 36 plus, 46 plus i 56 plus, a najstarszy z uczestników  będzie obchodził w przyszłym roku 70 –te urodziny! Optymizmem powiało również w aspekcie „świeżej krwi” (nie odczytywać błędnie, jako tych od razu do pokonania), czyli nowych zawodników na turnieju. Odwiedzili nas po raz pierwszy koleżanki i koledzy z Lublina, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa i Warszawy, czyniąc zamieszanie w rywalizacji sportowej na korcie. Dzięki, że wpadliście i pokazaliście lwi pazur! Oczywiście turniej odwiedzili stali bywalcy i wielokrotni zwycięzcy tego  wydarzenia sportowego, pasjonaci i wielbiciele tenisa, którzy na co dzień nie mogą bez niego żyć. Był oczywiście Andrzej  Nowicki z Katowic, tegoroczny zwycięzca w kategorii 66+, a także Piotr Ligus z Bielska –Białej, który pomimo kontuzji w finale kategorii 56+ pokonał swojego wieloletniego przeciwnika Sławka Leśniewskiego z Warszawy. Jarek Dobrowolski z Poznania, tym razem po raz pierwszy wystąpił w kategorii 46+, gdzie w finale zmierzył się  z Piotrem Zarzeckim z Katowic. Wracając po latach na pomorskie korty Marcin Jędrusek z Poznania wygrał finał  z Dawidem  Maciejewski z Wrocławia w kategorii 36+. W grupie  open triumfował Paweł Bilicki ze Szczecina pokonując sensację turnieju Michała Kurka z Warszawy. W mikście i deblu panów, jak w zeszłym roku, wygrały te same pary tj. Magda Jeziorska (Łódź) i Paweł Bilicki (Szczecin) oraz Piotr Ligus (Bielsko-Biała) i Paweł Bilicki (Szczecin), a w deblu pań Magda Jeziorska (Łódź) i Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice). Oczywiście w kategoriach singlowych pań rozegrano dwa przepiękne finały, w których  spotkały się  Dorota Chrabota z Warszawy z Joanną Olszówką –Zarzecką z Katowic (kat. 35 plus) oraz Magda Jeziorska z Łodzi z debiutantką  rozgrywek Różą Radom z Poznania (kat.open). W turnieju  pocieszenia zwyciężyła w kategorii pań Małgorzata Żelewska z Olsztyna, a w kategorii panów Michał Radziejewski z  Gdańska. Najważniejszy puchar tj. Fair Play otrzymał Janusz Dziedzic z Warszawy.

Nad przebiegiem  turnieju czuwał sędzia Tomasz Krużycki, który sprawnie przeprowadził losowanie oraz nadzorował rozgrywki całego turnieju.  Imprezę  zakończono uroczystą kolacją w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, gdzie wręczono zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody od sponsorów. Puchary wręczali Pani Elwira Szurmińska-Kamińska, Sekretarz KRRP, Michał Korwek Wiceprezes KRRP oraz Tomasz Nawrot, członek Komisji Integracji KRRP.  Korzystając z okazji dziękujemy bardzo sponsorom: Wydawnictwom  Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o. oraz  Wolters Kluwer Polska S.A, a także firmie BIO-LIFE COSMETICS. Puchar dla najlepszego zawodnika z OIRP w Gdańsku wręczył dziekan Rady Pan Jerzy Mosek, a zdobył go  w tym roku  Pan Bartosz Paczesny. Puchar dla najlepszego zawodnika z OIRP w Lublinie wręczył dziekan Rady Pan Arkadiusz Bereza. Otrzymała go  tym razem Pani Marzena Kucharska-Derwisz. Ceremonię zamknięcia turnieju poprowadził jak zwykle z dowcipem i elokwencją  Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Michał Korwek. Po oficjalnej części rozpoczęto biesiadowanie, podczas którego prowadzono rozmowy o  przebiegu meczów, a także bawiono się tańcząc na parkiecie.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i dostarczenie wielu wrażeń i pozytywnej energii.  Turniej to WY !!! Do zobaczenia w przyszłym roku !!!

Piotr Zarzecki radca prawny

Dyrektor Turnieju

Członek Komisji Integracji KRRP

 

Joanna Sito-Przymus

Biuro KRRP

Poniżej wyniki turniejowe. Po raz pierwszy podajemy osoby, które zajęły 3 miejsca w każdej kategorii /2 ex aequo/.

Kategoria Singiel Kobiet OPEN

II miejsce Róża Radom (Poznań)

I miejsce Magdalena Jeziorska (Łódź)

 

Kategoria Singiel Kobiet 36 +

III miejsce Magdalena Szepczyńska (Kraków)

III miejsce Marzena Kucharska-Derwisz (Lublin)

II miejsce Dorota Chrabota (Warszawa)

I miejsce Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice)

 

Kategoria Singiel Mężczyzn OPEN

III miejsce Tomasz Bess (Kraków)

II miejsce Michał Kurek (Warszawa)

I miejsce Paweł Bilicki (Szczecin)

 

Kategoria Singiel Mężczyzn 36 +

III miejsce Bartosz Paczesny (Gdańsk)

III miejsce Maciej Czajkowski (Katowice)

II miejsce Dawid Maciejewski (Wrocław)

I miejsce Marcin Jędrusek (Poznań)

 

Kategoria Singiel Mężczyzn 46 +

III miejsce Maciej Talarski (Poznań)

III miejsce Marek Duszyński (Lublin)

II miejsce Jarosław Dobrowolski (Poznań)

I miejsce Piotr Zarzecki (Katowice)

 

Kategoria Singiel Mężczyzn 56 +

III miejsce Romuald Piątkowski (Łódź)

III miejsce Janusz Dziedzic (Warszawa)

II miejsce Sławomir Leśniewski (Warszawa)

I miejsce Piotr Ligus (Katowice)

 

Kategoria Singiel Mężczyzn 66 +

I miejsce Andrzej Nowicki (Katowice)

 

Kategoria Debel Kobiet OPEN

III miejsce Małgorzata Żelewska (Olsztyn) / Róża Radom (Poznań)

II miejsce Marzena Kucharska-Derwisz  (Lublin) / Magdalena Szepczyńska (Kraków)

I miejsce Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice) / Magdalena Jeziorska  (Łódź)

 

Kategoria  Debel Mężczyzn:

III miejsce Bogdan Dobija-Dziubczyński (Gdańsk) / Michał Kurek (Warszawa)

III miejsce  Rafał Kryciński (Wrocław) / Dawid Maciejewski (Wrocław)

II miejsce Tomasz Bess (Kraków) / Sławomir Leśniewski (Warszawa)

I miejsce  Paweł Bilicki (Szczecin) / Piotr Ligus (Katowice)

 

Kategoria Mixt OPEN

III miejsce Magdalena Szepczyńska (Kraków) / Michał Radziejewski (Gdańsk)

III miejsce Dorota Chrabota (Warszawa) / Bartosz Paczesny (Gdańsk)

II miejsce Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice) / Piotr Zarzecki (Katowice)

I miejsce  Magdalena Jeziorska (Łódź) /Paweł Bilicki (Szczecin)

Zobacz także