II Piknik Rodzinny Zawodów Zaufania już w sobotę – czeka na was moc atrakcji!

Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego zaprasza na II Piknik Rodzinny Zawodów Zaufania. Wydarzenie odbędzie się 16 września 2023 r. w godzinach 10-16 przy Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie (Skwer 1 Dywizji Pancernej WP).

Przewidziano moc atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Warsztaty LEGO, które poprowadzi Ciocia od klocków. Prawo na co dzień bez tajemnic od Prawo Marcina. A poza tym dmuchańce, strefa gastronomiczna, niespodzianki i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Ponadto, przy namiocie Krajowej Izby Radców Prawnych można będzie wziąć udział w konkursach: „Koło tortury” i „Traf w organy (władzy)”. Można będzie również sfotografować się na więziennej ściance.

Przy namiocie Polskiej Izby Biegłych Rewidentów będzie można wziąć udział w rozwiązywaniu krzyżówki rodzinnej, za której prawidłowe rozwiązanie przewidziane są nagrody. Będzie można dostać także papierowy przewodnik po zawodzie biegłego rewidenta. Przewidziana jest wata cukrowa.

W namiocie Krajowej Izby Doradców Podatkowych wśród aktywności planowane są m.in. konkursy plastyczne, które będą trwały w czasie całego pikniku, polegające na przygotowaniu przez dzieci pracy plastycznej. Tytuł konkursu to: „Jak wyobrażasz sobie panią/pana podatek”, a także „Co byś chciała/chciał dostać w zamian za podatki, które płacą twoi rodzice?”. Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę! Doradcy podatkowi zapraszają również na kawę.

W namiocie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej będą organizowane konkursy i quizy skierowane do najmłodszych oraz przedstawiany będzie zawód lekarza weterynarii.

Polska Izba Rzeczników Patentowych zaplanowała grę „Znakobranie”, w ramach której będzie można dowiedzieć się ciekawostek o polskim przemyśle, a nagrodę będzie można wydrukować na drukarce 3D. Poza tym będzie można zobaczyć jak powstaje prąd, będzie można poznać tajemnice świata widzianego pod mikroskopem, czy też poznać działanie drukarek 3D.

To jednak nie wszystkie przewidziane atrakcje. Chcesz zobaczyć i wziąć udział w pełnej palecie konkursów i warsztatów? Koniecznie bądź z nami od 10.00 przy Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie (Skwer 1 Dywizji Pancernej WP).

Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Organizatorami II Pikniku Rodzinnego Zawodów Zaufania są:

 • Krajowa Izba Radców Prawnych,
 • Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych,
 • Polska Izba Inżynierów Budownictwa,
 • Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna,
 • Krajowa Rada Komornicza,
 • Polska Izba Rzeczników Patentowych,
 • Krajowa Izba Doradców Podatkowych,
 • Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych,
 • Polska Izba Biegłych Rewidentów,
 • Krajowa Izba Fizjoterapeutów,
 • Krajowa Rada Kuratorów.

Zobacz także