Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Krajowa Izba Radców Prawnych nawiązuje współpracę z Microsoft

Krajowa Izba Radców Prawnych nawiązuje współpracę z Microsoft

Kooperacja w przygotowaniu i przeprowadzeniu specjalistycznych szkoleń dla radców prawnych i aplikantów radcowskich, dotyczących odpowiedzialnego wykorzystania AI oraz wypracowanie najlepszych praktyk w korzystaniu z tego typu technologii – to kluczowe ustalenie podpisanego właśnie porozumienia o współpracy pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych a spółką Microsoft.

30 października br. w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych prezes KRRP Włodzimierz Chróścik i sekretarz KRRP Agnieszka Gajewska-Zabój spotkali się z przedstawicielami Microsoft Panią Renatą Zalewską – Radcą Prawnym, Panem Michałem Jaworskim – National Technology Officer oraz Panem Łukaszem Foksem – Dyrektorem Inicjatywy AI National Skills w celu podpisania porozumienia o współpracy. Porozumienie pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Microsoft zakłada pogłębienie współpracy między polskim sektorem usług prawnych oraz branżą technologiczną.

Sygnatariusze porozumienia zadeklarowali współdziałanie w zakresie edukacji i wsparcia członków samorządu radcowskiego w odpowiedzialnym wdrażaniu i stosowaniu rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). W dobie dynamicznego rozwoju AI kluczowe jest, aby radcowie prawni i aplikanci radcowscy mieli możliwość zapoznawania się na bieżąco się z tymi technologiami, w tym ze sposobami ograniczenia związanych z tym ryzyk.

Konsekwentnie wspieramy nasze środowisko w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z cyfryzacją i wykorzystaniem nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Dzięki porozumieniu i realizowanych w jego ramach działaniach umożliwimy radcom i aplikantom efektywne wprowadzenie nowych narzędzi do ich praktyki. Jesteśmy w miejscu, w którym należy zadbać nie tylko o cyberbezpieczeństwo, ale także o cyberodporność – komentuje prezes KRRP Włodzimierz Chróścik.

W dzisiejszych czasach kompetencje związane ze sztuczną inteligencją (AI) są nieodzownym elementem nowoczesnej praktyki prawniczej. AI ma potencjał, aby znacząco usprawnić procesy prawne, zwiększając efektywność i precyzję działań. Jednakże, równie ważne jest, aby wdrażać te technologie w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Dzięki współpracy pomiędzy zaufanymi prtnerami radcowie prawni i aplikanci radcowscy mogą nie tylko korzystać z innowacyjnych narzędzi, ale także robić to w sposób, który minimalizuje ryzyka i maksymalizuje korzyści –  mówi Renata Zalewska Radca Prawny Microsoft.

Sztuczna inteligencja stanowi technologię ogólnego zastosowania, której potencjał sięga daleko poza dziedziny techniczne, obejmując także sektor prawniczy. Kluczowe jest nabycie umiejętności umożliwiających praktyczne wykorzystanie tych rozwiązań w codziennej pracy – to właśnie pragniemy osiągnąć we współpracy z Krajową Radą –  powiedział Łukasz Foks Dyrektor AI National Skills  z Microsoft.

1 / 4