Kształtowanie Przyszłości przez Edukację Prawną Dzieci

Wśród wielu wydarzeń zorganizowanych w końcówce roku nie zapomnieliśmy także o edukacji prawnej najmłodszych. W siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych zrealizowaliśmy lekcję prawa, którą przeprowadził Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik wraz z Wiceprezes KRRP Ewą Gryc-Zerych i Sędzią Krystianem Markiewiczem. Dzieci miały okazję przyjrzeć się jak od podszewki wygląda praca prawnika i samemu wcielić się w rolę radcy prawnego, prokuratora i sędziego. Pomogły w tym specjalnie zaprojektowane małe togi, które uczestnicy lekcji prawnej nosili z nieukrywanym uśmiechem.

„Myślę, że ubranie togi i poczucie się jak profesjonalny radca prawny, sędzia czy prokurator może nawet zadecydować o dalszym wyborze swojej drogi życiowej przez dzieci, a na pewno wpłynie pozytywnie na ich świadomość o zawodach prawniczych w Polsce.” – mówi wiceprezes Ewa Gryc-Zerych zajmująca się edukacją z ramienia KIRP.

Krajowa Izba Radców Prawnych stale angażuje się w szereg działań na rzecz kształtowania i poprawy sytuacji prawnej dzieci. Podczas specjalnych lekcji o prawie organizowanych w przedszkolach, szkołach i siedzibach Izb, nasi radcowie prawni rozmawiają z uczniami na temat zasad, praw dzieci, bezpieczeństwa oraz instytucji, które mogą otoczyć je opieką i pomóc w rozwiązaniu problemów.

Jesteśmy przekonani, że edukacja prawna to kluczowy element w procesie kształcenia młodzieży oraz ich świadomości prawnej, która pozwoli na budowanie właściwych wzorców zachowań.

Zachęcamy do organizacji bezpłatnych edukacyjnych spotkań z radcami prawnymi w ramach ogólnopolskiej akcji KIRP, realizowanej we współpracy z Okręgowymi Izbami, które również zostały zaopatrzone w małe togi do realizacji praktycznych zajęć dla dzieci. Jesteśmy pewni, że te spotkania dostarczą dzieciom ciekawych wspomnień, ale także ułatwią zrozumienie tematyki prawnej.

Kto wie, może dzięki tym spotkaniom zrodzi się nowe pokolenie przyszłych radców prawnych?

Fot. Piotr Gilarski

Zobacz także