Nowy numer dwumiesięcznika „Radca Prawny”

Zachęcamy do lektury listopadowo-grudniowego „Radcy Prawnego”. W najnowszym numerze podsumowujemy mijający, bardzo pracowity dla naszego samorządu rok. Liczba zrealizowanych projektów w ramach działalności samorządu radców prawnych nigdy wcześniej nie była tak duża.

Podsumowanie aktywności samorządu w ciągu ostatnich 12 miesięcy to główny temat tego numeru. Przypominamy zrealizowane projekty zarówno te wspierające radców prawnych w wykonywaniu zawodu, jak i te służące wszystkim obywatelom.

Przyszły rok, o czym już wiemy m.in. po grudniowym posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych, zapowiada się nie mniej aktywnie. Realizacja kolejnych przedsięwzięć wymaga nakładów, ale o finanse samorządu możemy być spokojni. Jak zapewnia na łamach najnowszego wydania „Radcy” Maciej Bedyński, przewodniczący Wyższej Komisji Rewizyjnej, finanse KRRP na koniec 2023 r. są stabilne, pod kontrolą i nie jesteśmy zagrożeni niewypłacalnością.

W kolejnych miesiącach radców czekają kolejne wyzwania wynikające ze zmiany przepisów i wprowadzenia nowych obowiązków. Choć termin wejścia w życie doręczeń elektronicznych został przesunięty, prędzej czy później radcowie prawni będą musieli dostosować się do nowych przepisów. Dlatego w tym numerze szczególnie polecamy Państwa uwadze analizę ustawy o doręczeniach elektronicznych, dokonaną przez sędziego Grzegorza Karasia. Warto zapoznać się także z omówieniem nowelizacji Kodeksu karnego, która zaostrzyła odpowiedzialność karną za najpoważniejsze przestępstwa.

Zachęcamy do przeczytania także pozostałych, równie ciekawych artykułów, m.in.:

  • o konieczności wprowadzenia do Kodeksu Etyki Radcy Prawnego zapisu o obowiązku skrupulatnego rozliczania się radcy ze środków klienta;
  • o tym, jak w gorączce przedświątecznych zakupów nie dać się zwieść cudownym obniżkom cen;
  • o zmianach w prawie i opiniach OBSiL do projektów aktów prawnych,
  • o tym, jak technologia może nas odciążyć na święta.

W internetowym „Dodatku dla Aplikantów” analizujemy pojęcia wolności słowa i pisma, z których radca i aplikant radcowski korzystają przy wykonywaniu czynności zawodowych.

Najnowszy numer można znaleźć tutaj.

Zobacz także