„Prawie prawniczo” – nowy projekt KIRP do słuchania i oglądania

„Prawie prawniczo” to tytuł cyklicznej serii podcastów, którą właśnie uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Podcasty prowadzone przez radcę prawnego, który rozmawia z ciekawymi i inspirującymi radcami prawnymi, kierowane są do szerokiej grupy odbiorców. Pierwszy odcinek, którego gościem jest Prezes KRRP, Włodzimierz Chróścik jest już dostępny na platformach streamingowych oraz w wersji wideo na YouTube oraz w mediach własnych KIRP.

Tytuł podcastu KIRP – „Prawie prawniczo” – oddaje charakter audycji. W jej ramach będą prezentowane tematyczne rozmowy o różnych gałęziach prawa, omówionych w przystępny, ciekawy sposób – prostym językiem, z nutą humoru i zawsze w praktycznym wymiarze. Zagadnienia poruszane w rozmowach często dotyczyć będą sfer związanych z prawem, a nie wprost prawnych. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o prawie i zawodzie radcy prawnego. Projekt ma służyć edukacji prawnej Polek i Polaków, ma przybliżać im ważne dla ich zawodowego, prywatnego i społecznego funkcjonowania zagadnienia prawne i wskazywać, czy i kiedy warto poszukać profesjonalnej pomocy prawnej.

– Wiemy, że podcasty cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – to formuła atrakcyjna i łatwo dostępna. Z jednej strony jest wygodna – podcastu można słuchać wszędzie, w domu, w aucie, podczas wykonywania rozmaitych obowiązków, można często obejrzeć nagranie w wersji video jak zwykłą rozmowę (tak też będzie z naszym podcastem). Z drugiej strony zwyczajowy czas trwania podcastu, czyli kilkadziesiąt minut, pozwala na rzeczową, pogłębioną rozmowę na dany temat – a to już ogromnie zwiększa potencjał edukacyjny audycji. Dlatego właśnie doszliśmy w KIRP do wniosku, że podcast to dla nas dobra, kolejna forma popularyzowania wiedzy o prawie i zawodzie radcy prawnego – mówi Włodzimierz Chróścik, Prezes KRRP w wywiadzie udzielonym dwumiesięcznikowi „Radca Prawny”.

Podcasty prowadzi Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

Pierwszy odcinek porusza tematy interesujące wielu słuchaczy. Włodzimierz Chróścik opowiada w nim o mitach na temat prawników, czyli m.in. o tym, czy stawki radców prawnych są wysokie i dlaczego nie zawsze, czy firmie wystarczy dobra księgowa, czy powinna również sięgać po porady profesjonalnego pełnomocnika albo, czy w sądzie lepiej reprezentuje kobieta, czy mężczyzna. Zachęcamy do słuchania i oglądania! Kolejne odcinki będą pojawiać się co dwa tygodnie.

Podcast KIRP dostępny jest również na platformach:

Spreaker

Spotify

YouTube

Google Podcast

Apple Podcast

 

Zobacz także