Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / R.pr. Justyna Chrzanowska w Zespole ds. wyłonienia kandydatów na urząd sędziego ETPC

R.pr. Justyna Chrzanowska w Zespole ds. wyłonienia kandydatów na urząd sędziego ETPC

Komisja Praw Człowieka KRRP ma przyjemność poinformować, że r.pr. Justyna Chrzanowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a także członkini Komisji Praw Człowieka KRRP X kadencji, została powołana do Zespołu ds. wyłonienia kandydatów na urząd sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Serdecznie gratulujemy tej ważnej nominacji.

Szczegółowe informacja o ww. Zespole w tym pełen jego skład opublikowane zostały na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem.

 

Justyna Chrzanowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, radca prawny w OIRP w Warszawie, w latach 2017-2020 członek Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Izbie Radców Prawnych, ukończyła aplikację legislacyjną w Rządowym Centrum Legislacji. Od czerwca 2006 r. do 3 lipca 2012 r. Zastępca Pełnomocnika Ministra Spraw Zagranicznych do spraw postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. W okresie od 28 maja 2012 r. do 3 września 2018 r. Dyrektor Departamentu do spraw postępowań przed międzynarodowymi organami ochrony praw człowieka MSZ, pełniąca od 3 lipca 2012 r. do 3 września 2018 funkcję Pełnomocnika Ministra Spraw Zagranicznych w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka oraz przewodniczącej międzyresortowego zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, koordynującego wykonywanie wyroków Trybunału w Polsce. W 2019 r. uznana przez Dziennik Gazetę Prawną jednym z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce – 45 miejsce w rankingu.

Od 15 lipca 2019 do 14 września 2020 r. Naczelnik Wydziału Praw Człowieka w Departamencie Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ, powołana następnie na funkcję Zastępcy Dyrektora w tymże Departamencie.