Radcowie prawni na CieszFanów Festiwal 2023 – relacja

Trzy dni, konkursy wiedzy o prawie, bezpłatne porady prawne, wykłady i indywidualne konsultacje. Tak w skrócie można podsumować obecność radców prawnych na CieszFanów Festiwal 2023. Radcowie prawni wzięli udział w wydarzeniu aby pomagać, doradzać i edukować.

Od 17 do 19 sierpnia 2023 roku na terenie Kompleksu “Wędrowiec” w Cieszanowie radcowie prawni z OIRP w Rzeszowie, przy wsparciu kolegów i koleżanek z OIRP w Lublinie i KIRP, prowadzili działania na rzecz edukacji prawnej i obywatelskiej oraz popularyzowali zawód radcy prawnego.

W trakcie zorganizowanych wykładów zostały poruszone bardzo ważne tematy społeczne m.in. alkohol i inne środki psychoaktywne – ich używanie (konsekwencje w pracy, podczas prowadzenia pojazdów, w życiu codziennym), czy rozwód, separacja i alimenty – wszystko co musisz wiedzieć – aspekty prawne.

– Radcowie prawni i aplikanci reprezentujący Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie oraz przedstawiciele Krajowej Izby Radców Prawnych w dniach od 17 do 19 sierpnia 2023 r. prowadzili debaty i szeroko zakrojone działania promocyjne w strefie „City NGO” zorganizowanej w ramach festiwalu rockowego CieszFanów w Cieszanowie. Namiot Radców Prawnych wsparli swoją obecnością również radcy prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. Debaty radców prawnych dotyczyły ważnych aspektów społecznych, związanych z nimi zasad odpowiedzialności prawnej i procesowych warunków ich realizacji. W ramach namiotu prowadzono poradnię prawną oraz konkurs wiedzy o prawie, gdzie festiwalowicze otrzymywali gadżety promujące samorząd i wyszukiwarkę „szukajradcy.pl” ufundowane przez OIRP w Rzeszowie, OIRP w Lublinie oraz Krajową Izbę Radców Prawnych. Namiot Radców Prawnych był oblegany przez uczestników festiwalu, debaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywołały żywą dyskusję panelistów z uczestnikami. Mamy nadzieję na kontynuację tych, jakże ważnych działań promocyjnych i edukacyjnych podczas przyszłych edycji Festiwalu – mówi członek Prezydium KRRP i dziekan Rady OIRP w Rzeszowie Bartosz Opaliński.

Dziękujemy, że byliście z nami prze trzy dni i korzystaliście z przygotowanych aktywności: konkursów i bezpłatnych konsultacjach prawnych.

Zobacz także