Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Radcy prawni wśród laureatów konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021”

Radcy prawni wśród laureatów konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021”

Znamy już wyniki organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021”, którego jednym z partnerów jest Krajowa Izba Radców Prawnych! Dziś w formule hybrydowej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Kapituła konkursowa, w której zasiadał również Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik, spośród 35 nominowanych wyłoniła 10 laureatów. Wśród nich znaleźli się radcowie prawni i adwokaci pracujący zarówno w dużych, jak i mniejszych kancelariach prawnych, organizacjach pozarządowych i administracji publicznej. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

To już X edycja konkursu, który od lat cieszy się dużą popularnością oraz prestiżem nie tylko w środowisku prawniczym. Mogą w nim brać udział prawnicy, którzy nie ukończyli 35. roku życia, wyróżniają się wiedzą merytoryczną, zaangażowaniem w sprawy społeczne, kreatywnością i umiejętnościami w zakresie wykorzystania nowych technologii. Jak przyznają wszyscy członkowie kapituły konkursowej, wybór prawniczych osobowości nie był prosty, młodzi prawnicy świetnie odnajdują się w cyfrowym świecie, implementując z niego to, co najlepsze do swojej pracy. Do tego mają specjalizacje w wielu, często odległych od siebie obszarach, są aktywni obywatelsko i społecznie. – Coraz częściej widzę młodych prawników dobrych warsztatowo i bardzo dobrze wykształconych. W swoich kancelariach szukają nowoczesności, mają wysokie kompetencje technologiczne, a do tego są społecznie zaangażowani – mówi Włodzimierz Chróścik, Prezes KRRP, Członek Kapituły Konkursowej.

Wschodzące gwiazdy rynku prawniczego

Poznajmy zatem laureatów, dziesięć wyróżniających się młodych talentów, działających w różnych specjalizacjach i obszarach prawa. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Kukowka, adwokat działający m.in. na rzecz uchodźców. Drugie i trzecie miejsce zajęły adwokatki: Katarzyna Lejman i Joanna Kuc – obie z zamiłowania społeczniczki,  wspierające działania organizacji pozarządowych. Pozostali laureaci to: adw. dr Sabina Kubsik, adw. Jan Starybrat, adw. dr Grzegorz Keler, adw. Dominika Jędrzejczyk, dr Adam Karpiński, adw. Bartosz Kubista oraz r.pr. Wojciech Kaptur.

Kapituła konkursowa przyznała również dodatkowo pięć nagród specjalnych: dla apl. radcowskiego z OIRP w Bydgoszczy Damiana Aptowicza, r.pr. Adriana Dzwonka, apl. adwokackiej Elizy Rutynowskiej, dr. Kamila Stępniaka, oraz adw. Daniela Witko.

Inspirujące rozmowy o wyzwaniach branży prawniczej

W tym roku galę uświetniły dwa towarzyszące wydarzenia: ekspercka debata pod tytułem: „Krajobraz po bitwie – konkurencyjność kancelarii w czasie zarazy” oraz wystąpienie gościa specjalnego – mistrza olimpijskiego i mistrza świata w żeglarstwie – Mateusza Kusznierewicza, który opowiadał o roli pasji i motywacji w pracy i w życiu. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że najważniejszym kierunkiem rozwoju branży prawniczej na najbliższe lata są nowe technologie oraz cyberbezpieczeństwo. Omówiono również największe wyzwania i szanse, jakie stoją przed krajowym sektorem Legal w świecie zmienionym przez pandemię.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono obserwatorów i widzów obecnych na gali za pośrednictwem narzędzi online.

Krajowa Izba Radców Prawnych jest jednym z partnerów konkursu Rising Stars, organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Pozostali partnerzy to Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Naczelna Rada Adwokacka, Polskie Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Polski Związek Pracodawców Prawniczych.

Patronami medialnymi wydarzenia zostali: Prawo.pl i „Dziennik Gazeta Prawna”.