Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Seniorzy spotkali się w Tatrach

Seniorzy spotkali się w Tatrach

68 seniorów wypoczywało od 31 sierpnia do 9 września w Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym „Parzenica” w Zakopanem na kolejnym, czwartym już w tym roku ogólnopolskim spotkaniu integracyjnym radców prawnych seniorów. Poprzednie odbyły się w Inowrocławiu (kwiecień), Łodzi (maj) i Międzyzdrojach (czerwiec).

W Zakopanem reprezentowanych było 13 okręgowych izb radców prawnych (Opole, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice, Wałbrzych, Kielce, Warszawa, Lublin, Rzeszów, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn). Najliczniej reprezentowany był Olsztyn (16 osób), potem Kielce (9 osób), Lublin (7 osób), Białystok (7 osób), Wałbrzych (6 osób). Dla 12 osób było to pierwsze spotkanie integracyjne.

Pobyt zaczęliśmy od zwiedzania Zakopanego z przewodnikiem i uroczystej kolacji przy muzyce. Program wyjazdu obfitował, jak na góry przystało, w wędrówki – po dolinie Strążyskiej do wodospadu Siklawica, na Morskie Oko, na Rusinową Polanę, a niektórzy weszli nawet na Gęsią Szyję. Podziwialiśmy też widoki z Gubałówki i Kasprowego Wierchu. Na jeden dzień przenieśliśmy się na Słowację, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Orawski, Jaskinię Demianowską i Szczyrbskie Jezioro. Zmęczeni wędrówkami po górach odpoczywaliśmy w Termach Chochołowskich lub w Termach Bukowiny Tatrzańskiej. Oczywiście tradycyjnie był też spływ Dunajcem i wieczór grillowy przy muzyce Kapeli Góralskiej. W dzień przed wyjazdem poszliśmy do Teatru Witkacego na spektakl „Metafizyka Dwugłowego Cielęcia” (St. Witkiewicza). Podczas spotkania wszyscy cieszyli się swoją obecnością, spacerom, rozmowom, tańcom,  również przy kapeli góralskiej,  nie było końca. Zaopatrzeni w oscypki i prowiant na drogę żegnaliśmy się, obiecując sobie nawzajem, że znowu spotkamy się w Zakopanem, tym razem być może na Wielkanoc. Ale na razie 60 osób jedzie na spotkanie integracyjne na Podlasie – szlakiem Tatarów.

Helena Oprzyńska-Pacewicz
Przewodnicząca Klubów Seniora przy Kapitule Funduszu Seniora KRRP