Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Seniorzy w Zakopanem

Seniorzy w Zakopanem

W dniach od 5 maja 2017 roku do dnia 14 maja 2017 roku odbyło się spotkanie integracyjne radców prawnych seniorów w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Parzenica” w Zakopanem.

Udział w nim wzięło 60 osób. Reprezentowanych było 13 Okręgowych Izb Radców Prawnych, a to Kraków, Kielce, Lublin, Łódż, Rzeszów, Bydgoszcz, Koszalin, Gdańsk, Białystok, Wałbrzych, Poznań, Opole, Olsztyn. Przez cały turnus towarzyszył nam Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora mecenas Mieczysław Humka, jako uczestnik turnusu.

W czasie spotkania wszyscy korzystali z pakietu zabiegów rehabilitacyjnych, i z bogatej oferty wycieczkowej. Zwiedzaliśmy Zakopane z przewodnikiem, odwiedziliśmy prawie wszystkie muzea: Tatrzańskie, Stylu Zakopiańskiego, Koliba, Galeria Hasiora, Muzeum Sztuki Współczesnej, Witkiewicza. Byliśmy na Gubałówce, na Kasprowym Wierchu, maszerowaliśmy z przewodnikiem po Dolinie Kościelisko, odwiedziliśmy Morskie Oko, no i przepiękny spływ Dunajcem… Nawet pojechaliśmy zrelaksować się w termach chochołowskich. A wieczorami biesiadowaliśmy na Krupówkach przy kapeli góralskiej. Pożegnalny grill również rozpoczął się przy kapeli góralskiej, ale zakończył wspólnymi śpiewami uczestników, wspomaganymi śpiewem koleżanki Alicji, przy akompaniamencie gitarowym kolegi Tomasza. Oboje z Ciechanowa – Izba olsztyńska.

Odnowiliśmy znajomości z poprzednich spotkań, zawarliśmy nowe. Wszak 13 osób było po raz pierwszy na spotkaniu integracyjnym radców prawnych seniorów. Oczywiście urządziliśmy im otrzęsiny, no i musieli się wkupić piosenką, żartem, wierszykiem i nie tylko…. Było wesoło. Pozostały piękne wspomnienia mile spędzonego czasu. Pogoda początkowo była raczej chłodna, ale za to pozostały nam w pamięci widoki zaśnieżonych gór, tym bardziej, że wiele osób miało pokoje z widokiem na Giewont.

Spływ Dunajcem odbył się natomiast w wyjątkowo pogodny dzień, nie padało , nie było zimno, świeciło słońce. To była wyjątkowa atrakcja, przecież ile razy by się tam nie było, zawsze jest cudnie.

Rozstaliśmy się z żalem lecz wiele osób spotka się jeszcze w tym roku w Trzęsaczu nad morzem, potem w Poznaniu, w Lądku Zdroju i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. A do Zakopanego planujemy znowu pojechać w sierpniu 2018 roku. Na listę uczestników tego spotkania zapisało się już 40 osób!

Helena Oprzyńska-Pacewicz
radca prawny