Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Strona internetowa z materiałami szkoleniowymi nt. Karty praw podstawowych UE

Strona internetowa z materiałami szkoleniowymi nt. Karty praw podstawowych UE

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami nt. Karty praw podstawowych Unii Europejskiej dostępnymi na nowo utworzonej stronie: https://charter.humanrights.at/

Strona powstała w ramach projektu „Osądzić Kartę” (Judging the Charter), jej twórcami są Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS wraz z partnerami. Strona zawiera wiele praktycznych materiałów dotyczących stosowania Karty w praktyce podanych w przystępnej formie. Językiem strony jest język angielski.

Projekt „Osądzić Kartę” (Judging the Charter) kładł szczególny nacisk na sprawy uchodźcze, stąd zapraszamy również do zapoznania się z poradnikiem pt. „The Role of the EU Charter of Fundamental Rights in Asylum Cases” dostępnym bezpośrednio na stronie internetowej tutaj, a także w załączeniu.

Należy zaznaczyć, że częścią projektu „Osądzić kartę” były seminaria dla sędziów i prawników nt. stosowania Karty praw podstawowych UE i pytań prejudycjalnych zorganizowane w porozumieniu
z Iustitią, Themis, Komisją Praw Człowieka NRA i Sekcją Praw Człowieka ORA Warszawa oraz z Komisją Praw Człowieka KRRP i Centrum Szkolenia Ustawicznego KRRP. Z krótką informacją z przebiegu seminarium w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych można zapoznać się tutaj.