Szyfrowanie wiadomości w telefonie

Aby wysyłać wiadomości, które po drodze nie trafią do przypadkowych odbiorców, możemy skorzystać ze specjalnej aplikacji, która szyfruje naszą korespondencję. Przykładem takiego programu może być Signal Private Messenger, który popularność zyskał po rekomendacjach Edwarda Snowdena.
Signal jest jedną  z najbezpieczniejszych aplikacji do szyfrowanej komunikacji. Dostępna jest na popularne telefony z logo jabłka oraz android, jak również w wersji na systemy stacjonarne. Cała komunikacja jest szyfrowana i nikt oprócz naszych odbiorców nie będzie w stanie jej rozszyfrować. Nawet twórcy aplikacji nie są w stanie złamać szyfru i odczytać naszych wiadomości. Oprócz przesyłania wiadomości tekstowych, zdjęć, plików możemy również nawiązywać połączenia głosowe. Wszystkie te usługi realizowane są poprzez internet, zatem niezbędna jest możliwość przesyłania danych. Rozmowy i wiadomości nie korzystają z karty SIM, więc żadne informacje nie zostaną zachowane także przez operatora sieci komórkowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających prywatności i bezpieczeństwa przy wymianie informacji na urządzeniach mobilnych.
Uwaga! Wiadomości będą szyfrowane tylko i wyłącznie wtedy, gdy obydwie osoby uczestniczące w rozmowie korzystają z aplikacji Signal.

Zobacz także