Wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej

W ramach programu działania Rady Klubów Seniora działającej przy Kapitule Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych, w dniach od 12 do 16 sierpnia 2015 roku odbyła się wycieczka radców prawnych i osób im towarzyszących do Kotliny Jeleniogórskiej.
Poruszaliśmy się klimatyzowanym autokarem a więc nie straszne nam były upalne dni. Wręcz przeciwnie było bardzo przyjemnie bo ciepło a nie wiało ani też nie lało na głowę. Momentami wydawało się, że jesteśmy nie w Polsce lecz poza jej granicami w ciepłym zawsze kraju, zwłaszcza kiedy wieczorem, po całym dniu zwiedzania, odpoczywaliśmy na dworze przed Pensjonatem w Szklarskiej Porębie ciesząc się swoim towarzystwem. Na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzaliśmy trzeci co do wielkości zamek w Polsce – Zamek Książ następnie przejechaliśmy do Krzeszowa, gdzie zwiedziliśmy Zespół Opactwa Cysterskiego no i oczywiście jechaliśmy szlakiem „Doliny Pałaców i Ogrodów”, na którym znajdują się rezydencje szlacheckie, średniowieczne warownie, wieże mieszkalne, renesansowe dwory, barokowe i XIX pałace, odwiedzając Wojanów, Karpniki i Łomnice oraz Mysłakowice. W Rudawskim Parku Krajobrazowym zwiedziliśmy Sztolnię w Kowarach oraz Muzeum Miniatur. Zwiedziliśmy też Świątynię Wang i odpoczywaliśmy nad Wodospadem Szklarki. Nie lada wyzwaniem i szczególną atrakcją / zwłaszcza, że uczestnikami wycieczki byli seniorzy/ był wjazd na Kopę wyciągiem krzesełkowym a następnie wejście na Śnieżkę. Przy pięknej słonecznej pogodzie widoki były przepiękne. Zejście z góry, niebieskim szlakiem, do Karpacza zajęło nam 3 godziny. Odpoczywaliśmy oczywiście przy schroniskach /Strzecha Akademicka, Schronisko Samotnia nad Małym Stawem, Pielgrzym/ i cieszyliśmy się, że burza z piorunami i ulewnym deszczem rozpoczęła się dopiero jak weszliśmy do autokaru.
Ostatniego dnia objechaliśmy Wrocław podziwiając jego piękne mosty oraz zabytkowy budynek Dworca Głównego. Podziwialiśmy Ostrów Tumski z Katedrą, Rynek z Ratuszem. Oczywiście na rynku szukaliśmy krasnali i podziwialiśmy Panoramę Racławicką. Pierwsze w Polsce Afrikarium zostało też zaliczone.
Zrelaksowani, pełni wrażeń, umocnieni integracją towarzyską wróciliśmy do domu, do swoich codziennych obowiązków.

Zastępca Przewodniczącej Rady Klubów Seniora
Helena Oprzyńska-Pacewicz
radca prawny

Zobacz także