Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Zaproszenie do udziału w 31. Międzynarodowym Konkursie Praw Człowieka we Francji

Zaproszenie do udziału w 31. Międzynarodowym Konkursie Praw Człowieka we Francji

Przekazujemy Państwu kierowane do prawników zaproszenie do udziału w 31. Międzynarodowym Konkursie Praw Człowieka, którego finał odbędzie się w niedzielę 26 stycznia 2020 r. w muzeum „Le mémorial de Caen” w Caen (Normandia, Francja). Wydarzeniu patronują m.in. Izba Adwokacka w Caen, Izba Adwokacka w Paryżu, Francuska Izba Adwokacka, Międzynarodowa Unia Adwokatów UIA.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada 2019 r. W finale konkursu 10 zakwalifikowanych wcześniej prawników bronić będzie wybranej przez siebie oraz udokumentowanej sprawy nawiązującej do rzeczywistej bieżącej problematyki związanej z naruszeniami praw człowieka. Organizator przewidział nagrody finansowe – jedna w wysokości 8000 euro oraz dwie w wysokości 4000 euro.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem – muzeum „Le mémorial de Caen”. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej tutaj oraz pod adresem mailowym: avocats@memorial-caen.fr Zapraszamy także do zapoznania się z regulaminem konkursu w załączeniu.

Życzymy powodzenia!