Zaproszenie na webinaria Komisji Praw Człowieka KRRP i PTPA

Komisja Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych i Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego serdecznie zapraszają na cykl bezpłatnych webinariów pt. „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka”, które poprowadzą ekspertki i ekspert w prezentowanych tematach, a będą to kolejno:

  • 27.05.2020 o godz. 17.00 – apl. adw. Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu w rozmowie z r.pr. Karolina Kędziorą z PTPA nt. ABORCJA, EDUKACJA SEKSUALNA I INNE PRAWA REPRODUKCYJNE W PRAKTYCE ZAWODÓW PRAWNICZYCH.

Patronat:

  • 17.06.2020 o godz. 17.00 – dr Adam Ploszka, członek Komisji Ekspertów ds. Bezdomności działającej przy RPO, autor książki „Publicznoprawny status jednostki skrajnie ubogiej” w rozmowie z adw. Anną Mazurczak z PTPA nt. DYSKRYMINACJA ZE WZGLĘDU NA STATUS SPOŁECZNO-EKONOMICZNY
  • 24.06.2020 o godz. 17.00 – adw. Irmina Kotiuk, LL.M., prawniczka międzynarodowej organizacji pozarządowej ClientEarth w Brukseli, wcześniej prawniczka Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w rozmowie z r.pr. Karoliną Kędziorą z PTPA nt. PRAWO CZŁOWIEKA DO ZDROWEGO ŚRODOWISKA – OD TEORII DO PRAKTYKI.

Patronat:

Link do formularza rejestracyjnego dostępny jest tutaj

Webinaria są przygotowane przede wszystkim z myślą o osobach w trakcie aplikacji i wykonujących zawody prawnicze, ale do udziału zapraszamy również wszystkie inne osoby, które interesują prezentowane tematy. Będziemy mówić o prawie w sposób zrozumiały i praktyczny, posługując się przykładami i starając się odpowiedzieć na pytania, które będziecie mogli Państwo zadawać w trakcie spotkań.

Za udział w każdym z webinariów osoby wykonujące zawód radcy prawnego mogą uzyskać 4 punkty szkoleniowe.

Zapraszamy do zapoznania się z biografiami prelegentek i prelegentów, które dostępne są w załączeniu.

Link do informacji na stronie PTPA: http://www.ptpa.org.pl/pro-bono-dla-rownosci/srodowisko-prawnicze-na-strazy-praw-czlowieka/ 

Pełen link do formularza rejestracyjnego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaEt9Dino3bNko622oroJDe_l85sKhXAbFhv5ixt0oGA3O8w/viewform

Organizatorzy:

Załączniki do pobrania

Zobacz także