Odeszła Anna Zaleska, radca prawny, członek Krajowej Rady Radców Prawnych, wspaniały Człowiek. Będzie nam brakowało jej  uśmiechu, wiedzy i życzliwości.

r.pr. Anna ZaleskaOd 1977 roku wykonywała zawód radcy prawnego: początkowo w formie umowy o pracę, a od 1992 r. jako współwłaściciel Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych IUSTITIA s.c. w Katowicach. Zawsze pamiętała też o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej pomagając im pro bono w ważnych życiowo kwestiach prawnych.

Anna Zaleska pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Zrzeszenia Prawników Polskich, Oddział w Katowicach działając na rzecz wszystkich środowisk prawniczych.

Była aktywnym członkiem samorządu radców prawnych. W latach 1992-1995 kierowała szkoleniem aplikantów w OIRP w Katowicach, a od 1995 r. do 2010 r. pełniła funkcję wicedziekana do spraw aplikacji Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach odpowiedzialnego za proces szkolenia aplikantów radcowskich.

Anna Zaleska współtworzyła, po zmianach ustawy o radcach prawnych dokonanych w 2005 r.,  nowe zasady funkcjonowania aplikacji radcowskiej.  Od 2002 roku wchodziła w skład Krajowej Rady Radców Prawnych. Była też członkiem Komisji do spraw aplikacji radcowskiej KRRP kilku kadencji oraz  Komisji do spraw egzaminu wstępnego na aplikację radcowską przy Ministrze Sprawiedliwości. Działała również w   Komisji Praw Człowieka  KRRP IX kadencji.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (2012), Odznaką Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych (1999), Medalem XX-lecia Samorządu Radców Prawnych (2002).

Żegnamy Cię Aniu!
Będzie nam Cię bardzo brakowało.
Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Zobacz także