Apteczka prawna – Lex bez łez

Edukacja prawna i obywatelska to jedno z najważniejszych zadań samorządu radcowskiego, podkreślając jego zaangażowanie w podnoszenie świadomości społeczne, dlatego z dumą dołączyliśmy do projektu, który doskonale wpisuje się w te wartości – „Apteczka prawna. Lex bez łez”, stworzonej przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA i firmę Wolters Kluwer. Ta książka, opracowana w oparciu o rozmowy sędziów z licznymi młodymi ludźmi, stanowi przystępny i interesujący przewodnik po prawie i granicach wolności.

Niezwykłość tej książki polega na jej praktycznym podejściu do tematu prawa. Podobnie jak tradycyjna apteczka zawiera 'środki pierwszej pomocy’ w postaci profilaktyki prawnej, która ma za zadanie nie tylko chronić przed naruszeniami prawa, ale również oferować skuteczne rozwiązania w razie pojawienia się problemów. Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Włodzimierz Chróścik, wskazuje na fundamentalne znaczenie tej publikacji: ,,Najważniejszą wartością tej książki jest wynikający właściwie z każdego rozdziału wniosek, że prawo jest wokół nas i organizuje naszą codzienność. Jej tematyka obejmuje wyłącznie praktyczne zagadnienia z życia nastolatków i dlatego ma ogromna szanse zdobyć uznanie młodych czytelników”.

Projekt ten nie tylko wyróżnia się swoją innowacyjnością, ale także podkreśla wagę edukacji prawnej w kontekście młodzieży. Stając się partnerem tej inicjatywy, samorząd radcowski pokazuje, że pragnie aktywnie uczestniczyć w budowaniu podstaw prawnych i obywatelskich przyszłych pokoleń. To nie tylko krok ku lepszemu zrozumieniu prawa, ale także inwestycja w przyszłość, w której każdy obywatel jest świadom swoich praw i obowiązków. -,,Głęboko wierzę, że dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie budować mądre, odpowiedzialne społeczeństwo, w którym każdy zna swoje prawa i szanuje prawa innych.” – podsumowuje Prezes KRRP.

Zobacz także