„Uzyskanie karty pobytu i legalizacja pobytu w Polsce” – szkolenie online Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla prawników z Ukrainy

„Uzyskanie karty pobytu i legalizacja pobytu w Polsce” to temat kolejnego szkolenia organizowanego przez Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej. Spotkanie online na platformie Zoom odbędzie się 12 października o godz. 18.00.

Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić poniższy formularz: https://www.webankieta.pl/ankieta/817292/05102022-1800.html.

Szkolenie pt. „Uzyskanie karty pobytu i legalizacja pobytu w Polsce” poprowadzi r.pr. Adam Chmura, prawnik z wieloletnim doświadczeniem w prawie migracyjnym i uchodźczym, wieloletni pracownik polskich organizacji pozarządowych i były pracownik Biura Rzecznika Praw Dziecka. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język ukraiński.

Link do spotkania zostanie rozesłany do zarejestrowanych uczestników przed szkoleniem. Do uczestników zarówno przed, jak i po szkoleniu, zostanie wysłany krótki test (10 pytań) na prezentowany temat, który pozwoli ocenić przydatność szkolenia.

Szkolenia dla prawników z Ukrainy to kolejny element pomocy oferowanej w ramach działalności Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej. Poprzednie szkolenie, które odbyło się 5 października 2022 roku, dotyczyło przepisów związanych z otwarciem działalności gospodarczej w Polsce.

Powołane z inicjatywy KIRP Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej na co dzień udziela bezpłatnej pomocy prawnej – zarówno w formie infolinii telefonicznej (+48 800 088 544) oraz drogą mailową (prawnicy.ukrainie@kirp.pl) – obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce.

Zobacz także