Dlaczego warto mieć wizytówkę w wyszukiwarce szukajradcy.pl

Jakie są korzyści z posiadania konta na platformie e-kirp.pl i zarejestrowania się w ogólnopolskiej wyszukiwarce szukajradcy.pl można było dowiedzieć się podczas spotkania online 27 września z członkami Prezydium KRRP.

– Ogólnopolska wyszukiwarka szukajradcy.pl funkcjonuje od maja tego roku, obecnie jest w niej zarejestrowanych niemal 1500 radców – swoją wizytówkę może w niej stworzyć każdy radca prawny. Jest to nowoczesne i profesjonalne narzędzie, wokół którego zbudowana została tegoroczna akcja promocji zawodu – powiedziała Wiceprezes KRRP Aleksandra Gibuła, rozpoczynając spotkanie. – Na początku roku, kiedy powstawały strategiczne założenia kampanii promocyjnej uznaliśmy za słuszne, aby przekaz promocyjny był odesłaniem do określonego miejsca/lokalizacji, w którym można „znaleźć” radcę prawnego – profesjonalnego pełnomocnika. Odesłanie do szukajradcy.pl to bardzo konkretna informacja i ułatwienie dla klientów w znalezieniu pomocy prawnej. Tym bardziej że nasza wyszukiwarka jest w pełni wiarygodna, są w niej wyłącznie wizytówki profesjonalnych pełnomocników – radców prawnych. Krajowa Izba Radców Prawnych, aby ułatwić tworzenie wizytówek, przygotowała dwa profesjonalne narzędzia, które mają w tym pomóc. Pierwsze to publikacja Eweliny Moroń „Jak pisać o sobie i swojej kancelarii – poradnik dla Szukajradcy.pl”, zaś drugie – „Instrukcja korzystania z serwisu e-kirp.pl”.

– Tegoroczna kampania promocji zawodu była największą w historii samorządu radców prawnych – podkreślił Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik – zaś kampania, którą planujemy w przyszłym roku będzie miała dwu- a może nawet trzykrotnie większy zasięg. Choćby dlatego warto już dziś założyć wizytówkę w szukajradcy.pl i stopniowo rozbudowywać ją dodatkowymi treściami: poradami, linkami do publikacji, wzorami dokumentów. Planujemy też, aby za zamieszczanie takich materiałów w wyszukiwarce były przyznawane punkty szkoleniowe. Warto być w naszej wyszukiwarce – dążymy do tego, aby w niedalekiej przyszłości było to najlepsze miejsce, w którym szuka się nie tylko profesjonalnej pomocy prawnej, ale także wiedzy.

Następnie głos zabrała Sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych Agnieszka Gajewska-Zabój, która opowiedziała o nowej platformie e-kirp.pl, której częścią jest wyszukiwarka szukajradcy.pl.

– Platforma e-kirp.pl jest przestrzenią, w której radca prawny może znaleźć wiele istotnych i wartościowych z punktu widzenia wykonywania zawodu materiałów. Platforma jest nieustannie rozbudowywana – obecnie składa się z czterech modułów: „Twoja wizytówka”, „Szkolenia”, „Ważne informacje” i „Zarządzanie zgodami”. Moduł „Twoja wizytówka” umożliwia stworzenie zindywidualizowanego profilu zawodowego, który będzie widoczny w wyszukiwarce szukajradcy.pl. Profil może być rozbudowywany o porady prawne, wzory dokumentów, linki do publikacji czy udostępnienie materiałów z You Tube’a. Warto też zwrócić uwagę na moduł „Szkolenia”, w którym można znaleźć wszystkie szkolenia, jakie Krajowa Izba Radców Prawnych przygotowała dla radców prawnych i aplikantów, zarówno w formie e-learningu, jak i szkoleń prowadzonych online. Moduł „Szkolenia” zawiera informacje o punktach szkoleniowych oraz umożliwia wygenerowanie certyfikatów.

W ostatniej części spotkania Karolina Królikowska, Manager Projektów IT w Biurze KIRP, zaprezentowała sposób rejestrowania się na platformie e-kirp.pl i omówiła udostępnione tam materiały. Następnie wyjaśniła wątpliwości dotyczące kolejnych etapów tworzenia zindywidualizowanej wizytówki w wyszukiwarce szukajradcy.pl.

Planowane są kolejne spotkania online dotyczące wyszukiwarki szukajradcy.pl i platformy e-kirp.pl.

Załączniki do pobrania

Zobacz także