„Doręczenia elektroniczne dla radców prawnych” – poradnik KIRP

Niedługo e-Doręczenia staną się obowiązkowe dla wszystkich radców prawnych. Zachęcamy do korzystania z materiałów informacyjnych i szkoleń udostępnianych przez KIRP, które mają na celu wsparcie w przygotowaniu się do tej zmiany.

Od 10 grudnia radcy prawni będą musieli posiadać adres do e-Doręczeń wpisany do bazy adresów elektronicznych (BAE) oraz doręczać pisma na adres do e-Doręczeń podmiotom, które z niego korzystają.

Wspierając radców w dostosowaniu się do nowych wymogów stworzyliśmy kompleksowy poradnik „Doręczenia elektroniczne dla radców prawnych”, pokazujący krok po kroku jak założyć i obsługiwać skrzynkę do e–Doręczeń. Materiał można pobrać z załącznika pod tekstem. 

Ponadto KIRP udostępnia radcom prawnym na platformie e-KIRP materiał instruktażowy w formie e-booka „Krok po kroku – poradnik dla radców prawnych”, opracowany przez kancelarię Traple Konarski Podrecki & Wspólnicy we współpracy z Wolters Kluwer Polska, który swoim patronatem objęła KIRP.

Dodatkowo już 23 listopada na platformie e-KIRP zostaną udostępnione dwie części szkolenia „Ustawa o doręczeniach elektronicznych”, które poprowadzi SSR Monika Biała (godz. 17.00 – cz.1, godz. 19.00 – cz.2).

Radcowie i aplikanci mogą także wziąć udział w szkoleniach online realizowanych przez Wolters Kluwer Polska we współpracy z kancelarią Traple Konarski Podrecki& Wspólnicy, które swoim patronatem objęła KIRP:

e-Doręczenia dla profesjonalnych pełnomocników, czyli nowy sposób kontaktów z organami, które odbędzie się 27 listopada o godz. 14.00. Rejestracja pod linkiem: https://szkolenia.wolterskluwer.pl/karta-szkolenia/e-doreczenia-dla-profesjonalnych-pelnomocnikow-czyli-nowy-sposob-kontaktow-z-organami-,3360.html
e-Doręczenia – co należy wiedzieć przed 10 grudnia?”, które odbędzie się 28 listopada o godz. 15.00. Rejestracja pod linkiem: https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/informacje/e-doreczenia-co-nalezy-wiedziec-przed-10-grudnia#rejestracja

Na platformie e-KIRP zostało już udostępnione nagranie webinaru „e-Doręczenia – co należy wiedzieć przed 10 grudnia?”. Poniżej w pliku znajduje się instrukcja gdzie na platformie e-KIRP.pl można odnaleźć szkolenia organizowane przez Wolters Kluwer Polska.

Zachęcamy także wszystkich radców prawnych do zadawania pytań i zgłaszania wszelkich uwag ws. funkcjonowania wdrażanego systemu e-Doręczeń poprzez specjalnie stworzony do tego celu e-mail: e-doreczenia@kirp.pl. Wszystkie wątpliwości zostaną przekazane przez nas do Ministerstwa Cyfryzacji. 

Zachęcamy również, aby na bieżąco śledzić wszelkie inicjatywy edukacyjne podejmowane przez KIRP w zakresie przygotowania się do wdrożenia systemu e-Doręczeń. Równocześnie będziemy informować o postępach oraz o wszelkich zmianach w planowanym harmonogramie wdrożenia systemu.

Załączniki do pobrania

Zobacz także