Dzień Edukacji Prawnej – 15 marca

Od początku działalności samorządu radcowskiego Krajowa Izba Radców Prawnych dba o podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości prawnej wśród obywateli. Edukacja prawna jest ważnym elementem w procesie ich kształcenia i podnoszenia świadomości prawnej oraz budowania właściwych wzorców zachowań.

Wśród działań edukacyjnych można wymienić m.in. lekcje prawa prowadzone przez radców prawnych w szkołach i przedszkolach. W celu pogłębienia zainteresowania prawem wśród najmłodszych zostały zaprojektowane specjalne małe togi, naklejki z tytułem „Lekcje prawa z Radcą Prawnym” oraz „Radca prawny uczy prawa”, książeczki i inne pomoce dydaktyczne.

Szczególnym, a zaraz najbardziej wymagającym odbiorcą naszych działań są dzieci. Mówi się, że dzieci, są jak skarbonki, ile w nie włożymy wiedzy za młodu, tyle nam oddadzą w dorosłym życiu. Dlatego tak bardzo ważne dla nas jako dla radców prawnych jest zaszczepienie w nich świadomości prawnej rozeznania w swoich prawach i obowiązkach. Urocze są momenty, kiedy dziecko na pytanie, co to jest umowa, odpowiada, że to biznes, albo potrafi wymienić wszystkie swoje prawa i obowiązki w szkole. Rozumie co to sąd i kim jest radca prawny. Świadome społeczeństwo to bogate społeczeństwo i dlatego staramy się wykonywać tę pracę u podstaw bardzo sumiennie i rzetelnie, a efekty naszych dzieci na pewno będą zdumiewające. Zachęcamy też wszystkie osoby, którym los edukacji prawnej leży na sercu do angażowania się w nasze projekty. Oferujemy wiele narzędzi edukacyjnych, do mini tóg dołączają tym razem naklejki, ale już niedługo „bajkowe scenariusze”, oraz nowe wydawnictwa. – komentuje Ewa Gryc-Zerych, Wiceprezes KRRP

Pozostańcie z nami i śledźcie na bieżąco nasze wydarzenia!

 

Zobacz także