Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / E-learning jedną z najpopularniejszych form doskonalenia zawodowego

E-learning jedną z najpopularniejszych form doskonalenia zawodowego

Platforma e-learningowa – szczególnie pod koniec ubiegłego roku, będącego ostatnim rokiem trzyletniego cyklu szkoleniowego – cieszyła się wśród radców prawnych wszystkich okręgowych izb bardzo dużą popularnością. Krajowa Rada dołożyła wszelkich starań, aby umożliwić członkom samorządu pozyskanie wymaganej liczby punktów.

W ostatnich dniach roku równocześnie na platformie zalogowanych było przeszło 7000 osób, które starały się zrealizować szkolenia i uzyskać konieczne zaliczenia. Spodziewaliśmy się bardzo dużego zainteresowania odbyciem szkoleń, szczególnie pod koniec roku, ale to, co się działo na platformie w ostatnich dniach grudnia, włącznie z sylwestrowym weekendem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Zbigniew Tur, Wiceprezes KRRP. – Pracownik Biura KRRP odpowiadał na maile również w sylwestrowy weekend do godziny 19.30, aby udzielić wsparcia technicznego każdemu zainteresowanemu radcy prawnemu. Nawet w godzinach nocno-porannych odnotowywaliśmy obecność ponad 400 osób na platformie. Tak wielka była determinacja, żeby wypełnić obowiązek szkoleniowy.

Platforma e-learningowa Krajowej Rady Radców Prawnych została uruchomiona w marcu 2017 roku. Na początku jej funkcjonowania zainteresowanie szkoleniami było umiarkowane, certyfikaty w pierwszych miesiącach pobierało zaledwie kilkadziesiąt osób, w lipcu – 350, w sierpniu – 420, we wrześniu – już 880, w październiku 1750, w listopadzie – 4620, a w grudniu aż 11 990.

 Staraliśmy się umożliwić radcom prawnym z całej Polski zdobyć wymagane punkty szkoleniowe. Platforma e-learningowa stwarza znakomite warunki do tego, aby szkolenie odbyć w dowolnym czasie i w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu. To dla radcy prawnego, który zazwyczaj ma kalendarz wypełniony po brzegi bardzo wygodne narzędzie nie tylko podnoszenia swoich kwalifikacji, ale ułatwiające organizację czasu i pracy – podkreśla Andrzej Domański, Kierownik Centrum Szkolenia Ustawicznego. – Staraliśmy się stworzyć bogatą i ciekawą ofertę szkoleń e-learningowych. Myślę, że nam się to udało. I cieszę się, że nasze koleżanki i koledzy mogli wybierać spośród aż jedenastu propozycji, które łącznie dawały możliwość zdobycia aż 80 punktów. A przypomnijmy, że wymagane jest zdobycie 40 – dodaje. Tegoroczny wynik mobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy. Z pewnością będziemy odpowiadać na tematyczne zapotrzebowanie w zakresie szkoleń, jakie zgłaszają nam radcowie prawni.

 

Statystyki szkoleń na platformie e-learningowej

(Szkolenia ułożono wg chronologicznej kolejności ich zamieszczania na platformie e-learningowej)

L.p. Nazwa szkolenia Wykładowca Ilość punktów Liczba użytkowników
1 Jak działać w mediach społecznościowych – poradnik dla prawników Grzegorz Furgał 6 2911
2 Negocjacje dla prawników – praktyczny przewodnik dla radców prawnych r. pr. Maciej Bobrowicz 8 3946
3  Etyka i zasady deontologii zawodowej radcy prawnego. Część I r. pr. Stefan Mucha 6 2418
4 Definicja dyskryminacji w świetle prawa krajowego  r. pr. Karolina Kędziora 6 2852
5 Etyka i zasada deontologii zawodowej radcy prawnego. Część II r. pr. Stefan Mucha 6 1302
6 Warunki konkurowania jednoosobowych i małych kancelarii radców prawnych dr Marek Gnusowski 6 2004
7  Nowe regulacje dotyczące świadczeń opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych i działalności leczniczej dr Maciej Dercz 14 1179
8 Najważniejsze zmiany w Ordynacji podatkowej w 2016 r. i 2017 r. r. pr. Marek Maliński 6 1010
9 Ochrona konsumentów w prawie o żywności dr Michał Rudy 8 1317
10 Etykieta prawnicza na bazie protokołu dyplomatycznego dr hab. Brygida Kuźniak

dr Milena Ingelevič-Citak

4 677
11 Komunikacja Radcy Prawnego z klientem dr Leszek Mellibruda 10 780

Autor: Renata Piątkowska