Finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”

Aż  1275 uczniów  ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wzięło udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”. Do finału, który odbył się 17 kwietnia w Warszawie, zakwalifikowało się 34 uczniów, w tym 17 ze szkół podstawowych i 17 ze szkół ponadpodstawowych. Znamy zwycięzców konkursu. Wydarzenie zorganizowała Krajowa Izba Radców Prawnych.

W ceremonii otwarcia udział wzięli Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik Wiceprezes KRRP Ewa Gryc-Zerych nadzorująca z ramienia Prezydium projekty związane z edukację prawną, oraz Krajowy Komitet Organizacyjny Akademii w składzie: r.pr. Agnieszka Chrostowska-Bawoł – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie, r.pr. Anna Pacanowska – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach, r.pr. Karolina Węgrzyńska- Górzycka, r.pr. Anna Stawicka – OIRP Poznań, r.pr. Marta Kędziora-Wnuk – OIRP Wrocław – Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, r.pr. Grzegorz Chycki – OIRP w Katowicach, r.pr. Anna Stawicka oraz r.pr. Małgorzata Szreniawska – OIRP Lublin – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn, Dyrektor Departamentu Postępowania Sądowego w Prokuratura Krajowa Prokurator Mariusz Krasoń, Prezes Fundacja TENEO Jakub Puszkarski, Prawnuczka Stanisława Pomian-Srzednickiego pierwszego prezesa sędziego Sądu Najwyższego w odrodzonej Polsce w latach 1917-1922 Agnieszka Battelli, Pan Marcin Kruszewski z Prawo Marcina, rodzice i opiekunowie laureatów.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

  • w kategorii szkół podstawowych:
  1. miejsce – Mateusz Radel 50 pkt. (OIRP w Białymstoku),
  2. miejsce – Michał Bąk 48 pkt. ( OIRP w Rzeszowie),
  3. miejsce – Emilia Szafrańska 47 pkt.(OIRP w Łodzi).
  • w kategorii szkół ponadpodstawowych:
  1. miejsce – Jędrzej Rusinek 47 pkt. (OIRP w Kielcach),
  2. miejsce – Oliwier Hrapek 46 pkt. (OIRP w Opolu),
  3. miejsce – Grzegorz Gzik 43 pkt. (OIRP w Katowicach).

 

Laureaci IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie” otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i pieniężne. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca otrzymali po 3000 zł. II miejsca to nagrody w wysokości 2000 zł, a laureatom III miejsca wręczono po 1500 zł. Ponadto wszystkim finalistom „Akademii Wiedzy o Prawie” wręczono nagrody rzeczowe książki. Serdecznie gratulujemy!

Krajowa Izba Radców Prawnych już po raz dziewiąty zaprosiła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Akademia Wiedzy o Prawie”. Jego celem jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

 

Zobacz także