Finał Turnieju Mediacyjnego: zwyciężyła drużyna ACM Poznań

– Mam zaszczyt ogłosić, że zwycięzcą pierwszej edycji Turnieju Mediacyjnego została grupa ACM Poznań z OIRP w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła grupa TEAM PAPAIA z OIRP w Opolu, natomiast laureatami III miejsca jest drużyna Beskidzcy Juryści z OIRP w Katowicach – ogłosił podczas ceremonii wręczenia nagród w Turnieju Mediacyjnym Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Zbigniew Tur.

W wydarzeniu, które odbyło się 24 października w siedzibie KIRP, z ramienia Krajowej Rady Radców Prawnych wzięli udział Prezes Włodzimierz Chróścik, Wiceprezes KRRP Zbigniew Tur, Wiceprezes Ewa Gryc-Zerych, Członek Prezydium Bartosz Szolc-Nartowski, Przewodniczący Komisji Aplikacji KRRP oraz Tomasz Parkasiewicz, Przewodniczący Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (ADR) KRRP.

Jak podkreślił podczas spotkania Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Włodzimierz Chróścik, narzędzie jakim jest mediacja to niewątpliwie dobra droga w procesie rozwiązywania konfliktów.

– Mediacja zapewnia możliwość dalszej współpracy, co jest czynnikiem, który ma ogromne znaczenie dla klientów. Cieszę się, że rozumiecie tę zasadność i serdecznie Wam gratuluję – podkreślił podczas rozpoczęcia spotkania Prezes KRRP.

W skład drużyny ACM Poznań weszli Agnieszka Grota, Cecylia Glanc oraz Miłosz Górny, drużyny Beskidzcy Juryści Andrzej Dybał, Jakub Gibas oraz Maciej Węglarz, natomiast TEAM PAPAIA Anna Pawliszewska, Aneta Pieczka i Anastazja Ibrom.

Komisję Centralną Turnieju reprezentowały Anna Jędrzejczak – Przewodnicząca, Agnieszka Templin oraz Kamila Jakubowska-Banaszak. Jak dodała obecna podczas ceremonii wręczenia nagród Wiceprezes Ewa Gryc-Zerych, tegoroczny Turniej Mediacyjny odbywa się po raz pierwszy. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 30 drużyn.

– Wszyscy jesteście zwycięzcami. Wszyscy musieliście coś z siebie dać podczas wszystkich etapów konkursu, dlatego serdecznie dziękujemy Wam za udział i życzymy powodzenia – dodał Wiceprezes Zbigniew Tur.

Zadaniem finałowego etapu Turnieju Mediacyjnego, wydarzenia organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych, było przeprowadzenie symulacji mediacji na podstawie scenariusza opracowanego w drugim etapie konkursu. Turniej Mediacyjny skierowany był do aplikantów radcowskich, zainteresowanych alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów. W finałowym etapie konkursu wzięły udział trzy drużyny: ACM Poznań z OIRP w Poznaniu, Beskidzcy Juryści z OIRP w Katowicach oraz TEAM PAPAIA z OIRP w Opolu.

W konkursie mogły wziąć udział 3-osobowe drużyny należące do tej samej izby radców prawnych, które w dniach od 10 sierpnia do 21 września dokonały rejestracji i wzięły udział w pierwszym i drugim etapie Turnieju.

Pierwszy etap Turnieju odbył się 28 września br. online. Polegał na rozwiązaniu przez każdego uczestnika testu z 50 pytaniami. Drugi etap konkursu rozgrywał się w dniach 3-10 października, zakwalifikowało się do niego 19 drużyn, które przygotowały scenariusz spotkania mediacyjnego na podstawie kazusu przedstawionego przez Organizatora. Treść zadania konkursowego zawierającego instrukcję jego wykonania została udostępniona Liderom na indywidualnych kontach.

Celem Turnieju Mediacyjnego była promocja wśród aplikantów idei mediacji, czyli jednej z form alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także pogłębianie umiejętności polubownego rozstrzygania konfliktów i skutecznej komunikacji interpersonalnej.

Laureaci Turnieju Mediacyjnego otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne, 4500 zł dla drużyny, która zajęła I miejsca, 3000 zł dla drużyny zwycięzców II miejsca i 1500 zł dla drużyny zdobywców III miejsca.

Zobacz także