Finał XI edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Pierwsze miejsce w XI Turnieju Negocjacyjnym dla Aplikantów Radcowskich, z 3386 punktami, zajął zespół Varsoviens z OIRP w Warszawie, drugie z 3035 punktami Power Girls z OIRP w Krakowie. Natomiast laureatem trzeciego miejsca, z 2454 punktami, został zespół Negocjatorki z OIRP w Toruniu. Wydarzenie odbyło się 13 marca w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych.

­– Wasza obecność i dotarcie do ostatniego etapu turnieju potwierdza fakt, że macie świadomość istoty negocjacji w zawodzie radcy prawnego. Rozwiązywanie problemów jest kluczowym elementem naszego zawodu, dlatego priorytetem w tej kadencji jest działalność Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (ADR) – podkreślił podczas uroczystości Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik.

Do etapu finałowego dostały się trzy zespoły:

  • Power Girls z OIRP w Krakowie w składzie Klaudia Kus, Paulina Łukasik, Stefania Strzałka;
  • Varsoviens z OIRP w Warszawie w składzie Aleksandra Pasierbska, Natalia Smolińska, Oskar Woźniak;
  • Negocjatorki z OIRP w Toruniu w składzie Izabela Banasiak, Marta Bytner, Kornelia Bielska-Górska.

Podczas wydarzenia obecna była również Wiceprezes KRRP Ewa Gryc-Zerych, która zaznaczyła, iż droga do finału nie była łatwa, w sumie w turnieju wzięło udział ok. 50 zespołów.

– Serdecznie gratuluję wam dotarcia do ostatniego etapu. Pamiętajcie, że wiedza zdobyta w zakresie skutecznych metod negocjacji przyda się wam zarówno w życiu zawodowym, jak również prywatnym – powiedziała Ewa Gryc-Zerych.

Wiceprezes KRRP Zbigniew Tur podczas uroczystości przypomniał słynny cytat: „Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje” i dodał:

– Biorąc udział w turnieju, pokazaliście, że umiecie się dogadać i negocjować. Życzę wam, aby doświadczenia zdobyte m.in. podczas udziału w XI Turnieju Negocjacyjnym, dały owoce w przyszłości.

Przewodniczący Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (ADR) KRRP Tomasz Parkasiewicz przypomniał, że konkurs ma określoną renomę, jednak po raz pierwszy laureaci pierwszego miejsca otrzymają tytuł „Negocjator roku”.

Celem XI edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich była promocja idei rozwoju umiejętności negocjacji, analizy sytuacji konfliktowych i wypracowania efektywnego porozumienia, jako kluczowej kompetencji istotnej współcześnie dla radcy prawnego, reprezentującego swoich klientów w sporach różnego rodzaju.

W konkursie mogły wziąć udział trzyosobowe zespoły złożone z aplikantów radcowskich z tej samej izby radców prawnych. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne:

  • za zajęcie I miejsca – Puchar Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych oraz nagroda o łącznej wartości 4500 zł netto na zespół, nie więcej niż 1500 zł netto na każdego członka zespołu,
  • za zajęcie II miejsca – nagroda o łącznej wartości 3000 zł netto na zespół, nie więcej niż 1000 zł netto na każdego członka zespołu,
  • za zajęcie III miejsca – nagroda o łącznej wartości 1500 zł netto na zespół, nie więcej niż 500 zł netto na każdego członka zespołu.

 

 

 

Zobacz także