Forum Aplikantów już po raz trzeci

Aplikanci wywodzący się ze wszystkich okręgowych izb i wszystkich roczników spotkali się w Szczecinie podczas już po raz trzeci organizowanego – z inicjatywy i przez tamtejszą Radę OIRP –Forum Aplikantów. Tegoroczne Forum, które otworzyła Dziekan Rady OIRP w Szczecinie r.pr.  Alicja Kujawa, odbywało się pod wiodącym tytułem „Marka aplikanta a sukces zawodowy”.

Po raz pierwszy przed dwoma laty Forum odbyło się w Świnoujściu. Tym razem miejscem inauguracji  niemal trzydniowego spotkania aspirantów do zawodu  radcy prawnego był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uczestniczyli w niej między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar – który miał wykład inaugurujący późniejsze zajęcia panelowe i warsztaty –  oraz Prezes KRRP r.pr. Dariusz  Sałajewski.
„W naszym zawodzie właściwie nieprzerwanie aplikujemy, stale szkoląc się i doskonaląc nasz warsztat oraz umiejętności kontaktów z klientami. W ten sposób każdy z radców prawnych pracuje na swoją osobista markę, ale też tym zachowaniem wpływa na kształtowanie wizerunku – a więc i marki – zawodu, który wykonuje. O tym warto pamiętać wchodząc do wspólnoty jaką jest samorząd”-powiedział m.in. Prezes KRRP w trakcie inauguracji Forum.

W Forum – w tym i w spotkaniu je podsumowującym – wzięła  udział wiceprezes KRRP r.pr. Ewa Stompor-Nowicka, odpowiedzialna w kierownictwie KRRP za koordynację i nadzór nad organizacją aplikacji .Krajowa Rada w znaczącej części każdorazowo finansuje organizacje Forum.

Zobacz także