I etap Akademii – Konkursu Wiedzy o prawie zakończony

W przeprowadzonym 30 marca pierwszym etapie Konkursie – Akademii Wiedzy o Prawie wzięło udział prawie 1800 uczniów z blisko 180 szkół na terenie 13 województw (najwięcej w woj. dolnośląskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i śląskim).

Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych organizuje ten ogólnopolski konkurs po raz pierwszy w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”. Poszerzyć ma on wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę prawną, udoskonalić ich umiejętności komunikacyjne i oratorskie oraz sprawdzić kreatywność oraz zdolność komunikacji.
Konkurs składa się z trzech etapów. Za nami pierwszy z nich. Do etapu okręgowego zakwalifikuje się 3 najlepszych uczniów z danej placówki. Etap okręgowy zostanie zorganizowany 27 kwietnia w siedzibach Okręgowych Izb Radców Prawnych. Uczniowie, o tej samej godzinie w tym samym dniu w całej Polsce, rozwiążą zadanie pisemne. Następnie wezmą udział w części ustnej, obejmującej wypowiedź przed publicznością na zadany temat. Etap trzeci – centralny odbędzie się w Warszawie 17 i 18 maja. Polegał będzie na wypowiedzi ustnej przed Komisją Centralną Akademii – Konkursu.
Szczegółowe dane:
konkurs wiedzy o prawie CEP

Zobacz także