I Ogólnopolskie zawody rodzinne Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich o Puchar Dziekana Rady OIRP w Łodzi” w kolarstwie MTB – Rogów, 21 czerwca 2015 r.

W dniu 21 czerwca 2015 r w Rogowie odbyły się w ramach wyścigów organizowanych w cyklu „SK Bank Mazovia MTB Maraton” I Ogólnopolskie zawody rodzinne Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich o Puchar Dziekana Rady OIRP w Łodzi w kolarstwie MTB – Rogów, 21 czerwca 2015 r.” Zawodnicy musieli zmierzyć się z dystansem ponad 30 km na trasie prowadzącej przez malownicze okolice Rogowa i Brzezin. Pokonując pagórkowate tereny zawodnicy jechali drogami o bardzo zróżnicowanej nawierzchni. Były, więc asfalt, dukty leśne, piachy i błotniste odcinki. W trakcie zawodów popadywał deszcz, nie było łatwo.

Wyścigu zgromadził około tysiąca zawodników z różnych zakątków naszego kraju, a wśród nich kilkunastu radców prawnych. Radcowie prawni startowali w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 40, a więc roczniki 1975 i młodsze i ponad 40 lat roczniki 1974 i starsze.
Wyścig dorosłych poprzedziły zawody dla dzieci, w których w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca w ramach radcowskich zawodów zajęli Kacper i Maciek Goździńscy reprezentujący Izbę łódzką.

Na starcie w tłumie dorosłych zawodników trudno było zlokalizować naszych zawodników, wszyscy wyposażeni w kaski, okulary i inne akcesoria kolarskie wyglądali podobnie. Jednakże na dystansie, kiedy zawodnicy się już „rozjechali” naszą uwagę zwrócił kolega Mieczysław Humka, który rytmicznie naciskając na pedały z fantazją pokonywał trasę.

Miło mi poinformować, że w kategorii do 40 lat w „I Ogólnopolskich zawodach rodzinnych Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich o Puchar Dziekana Rady OIRP w Łodzi” pierwsze miejsce zajął Tomasz Czapla (OIRP Lublin), drugi był Sebastian Rubin (OIRP Łódź), a trzeci był Jakub Tereszczuk (OIRP Warszawa), zaś w kategorii powyżej 40 lat puchar zdobył Paweł Goździński, na drugim miejscu zameldował się Mariusz Moruzgała, a trzeci był Mieczysław Humka, wszyscy z OIRP Łódź.
Wszyscy medaliści otrzymali puchary z rąk Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi Grzegorza Wyszogrodzkiego.
Po wyścigu i dekoracji zwycięzców wszyscy radcy uczestniczący w zawodach byli bardzo zadowoleni, a na ich umorusanych twarzach gościł uśmiech.
Dziekan Grzegorz Wyszogrodzki zaprosił już wszystkich na przyszłoroczne zawody i wyraził nadzieję, że następny wyścig zgromadzi jeszcze większą ilość uczestników.

Autor relacji i zdjęć: r.pr. Jacek Wawrzynkiewicz (OIRP Łódź)

Zobacz także