Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / ,,II Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”

,,II Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”

KRAJOWA IZBA RADCÓW PRAWNYCH ZAPRASZA STUDENTÓW NA:

II TYDZIEŃ AKADEMICKI – RADCA PRAWNY NA TWOJEJ UCZELNI

Jesteś osobą, która chce łączyć pracę zawodową z misją pomagania innym? Chcesz walczyć o prawa i wolności osób potrzebujących? Samorząd radcowski jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zawód radcy prawnego pozwoli Ci realizować pasję pomagania i wspierania osób słabszych, a zarazem stworzy możliwość wykonywania atrakcyjnej pracy i budowania prestiżu zawodu zaufania publicznego!

Spotkajmy się, aby porozmawiać na następujące tematy:

  1. aplikacja radcowska – egzamin wstępny, przebieg aplikacji, czas trwania, egzamin końcowy,
  2. ścieżka kariery w oparciu o zawód radcy prawnego – dlaczego warto zostać radcą prawnym? Własna kancelaria, czy może umowa o pracę?
  3. samorząd radcowski – wstąp w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego

Czekamy na Ciebie na wybranych uczelniach w całej Polsce!

,,II Tydzień akademicki – radca prawny na Twojej uczelni” to inicjatywa stworzona przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z wybranymi uczelniami w całej Polsce. Wydarzenie ma na celu przybliżenie zawodu radcy prawnego. Radcowie prawni i aplikanci opowiedzą studentom prawa dlaczego warto wstąpić w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego. Na spotkaniu nie zabraknie kluczowych informacji o aplikacji radcowskiej, zarobkach radców prawnych oraz szerokim spektrum możliwości działania i rozwoju zawodowego, jakie oferuje bycie radcą prawnym.