Rozpoczynamy trzeci sezon podcastu „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”

Czy rozmowy o prawie muszą być nudne i pełne niezrozumiałego, fachowego słownictwa? Oczywiście, że nie. Krajowa Izba Radców Prawnych startuje z trzecim sezonem podcastu „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”. Zaproszeni do studia eksperci w swoich dziedzinach, wykonujący zawód radcy prawnego, rozmawiać będą z dziennikarką Anną Krzyżanowską o aktualnych zagadnieniach prawnych w sposób praktyczny i przystępny. Nikt przecież nie ma licencji na wiedzę, a im bardziej wyedukowani słuchacze, tym bardziej świadome swych praw społeczeństwo. Na tym nam właśnie zależy.

Trzeci sezon zaczynamy od tematu, który wzbudza niegasnące zainteresowanie, czyli od sztucznej inteligencji. Radca prawny Łukasz Kulicki, który od lat doradza firmom działającym w branży nowych technologii, wyjaśnia m.in.

– jakie akty prawne regulują AI?

– czy wykorzystując AI jesteśmy chronieni prawem autorskim?

– kto ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane przez AI?

– jak się ma ochrona prywatności w kontekście korzystania z AI?

– czy regulacje bronią nas przed zagrożeniem AI?

Wszystkie odcinki podcastu „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…” są publikowane na platformach streamingowych – Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast, Goodpods, a w wersji wideo na kanale YouTube KIRP:

 

Serdecznie zapraszamy do słuchania, oglądania i szerowania.

Zobacz także