III Kongres Prawników Polskich już 24 czerwca w Gdańsku. Ruszyły zapisy

„Rządy prawa wszystkich sprawa” to hasło wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez prawników dla debaty o praworządności. Tegoroczny kongres ma miejsce w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i jest otwarty dla wszystkich środowisk prawniczych. W wydarzeniu można będzie wziąć udział osobiście lub śledząc transmisję online. Na stronie www.kongresprawnikow.pl ruszyła już rejestracja uczestników. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Filarami tegorocznej edycji kongresu będą 3 panele tematyczne, do których zaprosiliśmy uznanych ekspertów – autorytety środowisk prawniczych:

  1. Wymiar sprawiedliwości A.D. 2023.
  2. Wymiar sprawiedliwości – sprawny, niezależny i obywatelski.
  3. Jak przywrócić godność prawu?

III Kongres Prawników Polskich organizują: Krajowa Izba Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka, IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich oraz Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Agenda wydarzenia: www.kongresprawnikow.pl

Tegoroczny kongres to kolejne wydarzenie tego rodzaju. I Kongres Prawników Polskich odbył się 20 maja 2017 r. w Katowicach. Wzięło w nim udział 1500 przedstawicieli środowisk prawniczych. Podczas pierwszej edycji Kongresu Prawników Polskich dyskusja toczyła się wokół 3 głównych tematów: niezależnego sądu jako gwaranta praw i wolności obywatela, roli profesjonalnych pełnomocników w realizacji praw obywatelskich oraz dostępu do wymiaru sprawiedliwości jako podstawowego prawa człowieka. Drugi kongres odbył się dwa lata później w Poznaniu. Liczni reprezentanci środowisk prawniczych pochylili się nad tematem niezależności sądów i prokuratury i prawem obywateli do sądu. W Poznaniu debatowano również na temat niezależności prawników oraz mowy nienawiści.

Zobacz także