Inauguracja programu mentoringowego dla prawników „Leading Lawyer” firmy EY Academy of Business

Krajowa Rada Radców Prawnych jest patronem edycji 2022-23 programu „Leading Lawyer” oraz organizatorem konkursu „Rozwiń skrzydła z szukajradcy.pl”, w którym główną nagrodą był udział w tym programie. Podczas uroczystej inauguracji programu, która odbyła się 4 października, Krajową Radę Radców Prawnych reprezentowała Sekretarz Agnieszka Gajewska-Zabój. W spotkaniu wzięła udział r.pr. Jolanta Skrobowska z OIRP w Warszawie, laureatka konkursu.

Zadaniem w konkursie „Rozwiń skrzydła z szukajradcy.pl” było założenie wizytówki w ogólnopolskiej wyszukiwarce szukajradcy.pl oraz opublikowanie na swoim profilu i w zakładce „Porady radcy prawnego” co najmniej trzech porad prawnych w formie krótkiego artykułu. Komisja oceniała opublikowane porady pod kątem poprawności merytorycznej, przejrzystości i komunikatywności przekazu, atrakcyjności formy i stylu wypowiedzi.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl działa od maja tego roku. To dostępne dla wszystkich radców prawnych profesjonalne i nowoczesne narzędzie, które pozwala łączyć radców prawnych z potencjalnymi klientami. Docelowo szukajradcy.pl ma stać się pełną bazą radców w Polsce i stanowić dla osób poszukujących pomocy prawnej znakomite wsparcie przy poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika. Wokół wyszukiwarki została zbudowana tegoroczna kampania promocji zawodu, a sam projekt jest jednym ze strategicznych zadań realizowanych przez KIRP.

Leading Lawyer to unikalny program monitoringowy adresowany do praktyków prawa, którzy poszukują wiedzy wykraczającej poza zakres standardowych wiadomości przekazywanych w czasie studiów i szkoleń. Uczestnicy programu zyskają dostęp do unikalnej wiedzy wypracowanej przez mentorów w trakcie ich ścieżki zawodowej. Dzięki kompleksowym warsztatom mentee uzyskają umiejętności niezbędne w pracy każdego nowoczesnego prawnika z obszaru kompetencji miękkich, zarządzania i technologii. Program będzie trwał 9 miesięcy.

 

Zobacz także