Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Kampania IBA „Na co komu praworządność?”

Kampania IBA „Na co komu praworządność?”

Informujemy, że ruszyła kampania informacyjna Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA pt. „Na co komu praworządność?” Kampania prowadzona jest w języku polskim i kierowana jest przede wszystkim do polskich odbiorców – IBA uruchomiło specjalną stronę internetową, na której gromadzone są wszystkie informacje: https://nacokomupraworzadnosc.pl/

Celem akcji jest przekonanie Polaków, że praworządność nie jest wartością abstrakcyjną, o której mówią jedynie prawnicy posługując się prawniczym językiem. Przeciwnie – to zasada, która często niezauważenie żyje wokół nas i powinna dla każdego z nas być ważna – niezależnie od wieku, wykształcenia, czy sytuacji życiowej. To zasada, której pielęgnowanie powoduje, że każdy obywatel jest w sposób równy traktowany przez prawo, może wyrażać swoje myśli i poglądy, a w przypadku sytuacji wymagającej uczestnictwa sądu może liczyć na rzetelny proces sądowy. Praworządność to także wolne media, możliwość uczestniczenia w zgromadzeniach, urzędy działające w sposób przejrzysty kierując się interesem obywateli, brak dyskryminacji, niezależni prawnicy i niezawisłe sądy, uczciwe i wolne wybory. Praworządność to również pewność stabilności prawa i równości wobec niego niezależnie od prezentowanych poglądów politycznych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do obserwowania kampanii informacyjnej IBA „Na co komu praworządność?” oraz wykorzystywania materiałów udostępnianych przez IBA, szczególnie w działaniach edukacyjnych:

– IBA udostępnia 8 krótkich filmów nt. filarów praworządności pod tym linkiem

– IBA udostępnia szereg innych materiałów związanych z kampanią informacyjną nt. praworządności pod tym linkiem

O Międzynarodowym Stowarzyszeniu Prawników IBA

Organizatorem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników IBA – największa organizacja prawnicza na świecie, której członkami są zarówno prawnicy indywidualni, jak również organizacje, stowarzyszenia i samorządy prawnicze, w tym Krajowa Izba Radców Prawnych. Dodatkowe informacje o IBA można znaleźć tutaj.