„Kobieta w branży prawniczej” – zapraszamy do udziału w konferencji: stacjonarnie i online

Czy fakt bycia kobietą wpływa na szanse rozwoju w branży prawniczej? Jak pogodzić pracę zawodową, zaangażowanie społeczne z dbałością o swój dobrostan? – na te i inne pytania będą poszukiwały odpowiedzi prelegentki zaproszone do udziału w konferencji „Kobieta w branży prawniczej”, która odbędzie się 24 listopada.

Organizatorem konferencji jest Komisja Wspierania Rozwoju Zawodowego Krajowej Rady Radców Prawnych. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada w formule hybrydowej: stacjonarnie w Warszawie oraz online na kanale You Tube.

Podczas spotkania r.pr. Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Wiceprezeska Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Członkini Rady Fundacji „Women in Law”, zaprezentuje pierwszy w Polsce raport „Kobiety w branży prawniczej” przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, Fundację „Women in Law” oraz kancelarię PwC Legal.

Wnioski płynące z badania staną się punktem wyjścia do dyskusji na temat możliwości profesjonalnego rozwoju kobiet-prawniczek, przeszkód, jakie muszą pokonać na drodze do zawodowego sukcesu oraz szans na pogodzenie ról zawodowych i prywatnych.

W czasie konferencji przewidziane są dwa panele dyskusyjne. Pierwszy poświęcony będzie wyzwaniom, z jakimi mierzą się prawniczki działające w biznesie oraz ich szansom na sukces zawodowy. W dyskusji wezmą udział radczynie prawne: Dominika Stępińska-Duch, Izabela Nowacka, Magdalena Wiszniowska i Gracjana Jakubowska-Szarek.

Panel drugi będzie wymianą poglądów o sposobach i możliwościach godzenia pracy zawodowej i zaangażowania społecznego przez kobiety działające w samorządzie radców prawnych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się radczynie: Urszula Nieborak (Wicedziekan Rady OIRP w Lublinie), Jolanta Czepe (Wicedziekan Rady OIRP w Koszalinie), Agnieszka Chrostowska-Bawół (Członkini Rady OIRP w Rzeszowie) oraz Magdalena Bartosiewicz (Członkini Komisji Praw Człowieka KRRP).

Konferencję zakończy debata pt. „Porozmawiajmy o swoim dobrostanie”, w której wezmą udział: Agnieszka M. Staroń (coach, mentorka, trenerka, mediatorka i konsultantka biznesowa), Sabina Hołówko-Rusin (pedagożka, terapeutka autyzmu, neurologopedka), Alicja Baranowska (psycholożka, trenerka biznesu oraz coach) oraz Anna Baran (psycholożka, psychoterapeutka, coach).

Sylwetki prelegentek dostępne są tutaj.

Za udział w konferencji można otrzymać 5 punktów liczonych do obowiązku doskonalenia zawodowego.

Konferencja „Kobieta w branży prawniczej” odbędzie się 24 listopada 2022 r., w godz. 9.30-16.10, w formule hybrydowej:

  • stacjonarnie: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Golden Floor Plaza przy Al. Jerozolimskich 123 w Warszawie. UWAGA! Liczba uczestników biorących udział w konferencji w formie stacjonarnej jest ograniczona.
  • online: streaming wydarzenia na YouTube

Elektroniczny formularz zgłoszenia udziału w konferencji dostępny jest tutaj.

Załączniki do pobrania

Zobacz także