Komunikat TSUE i SUE – dot. biegu terminów czynności procesowych

Informujemy, że na stronie internetowej Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w dniu 05.05.2020 r. ukazał się komunikat, dotyczący dostosowania działalności sądowniczej Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Unii Europejskiej z uwagi na pandemię SARS-CoV-19.

Należy zauważyć, że Trybunał Sprawiedliwości UE i Sąd UE przyjęły różne podejście do biegu terminów dla czynności procesowych w toczących się postępowaniach: w Trybunale terminy te zostają „automatycznie” przedłużone o miesiąc, natomiast w Sądzie strony w razie potrzeby powinny wystąpić o przedłużenie terminu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dodatkowo Trybunał zasygnalizował, że mimo planów wznowienia prowadzenia rozpraw od poniedziałku 25 maja 2020 r. może się zdarzyć, że niektóre z rozpraw trzeba będzie zastąpić skierowaniem do stron pytań, na które będą musiały odpowiedzieć na piśmie.

Szczegółowe informacje znajdują się w języku polskim na stronie internetowej Trybunału Sprawiedliwości UE pod linkiem: https://curia.europa.eu/jcms/jcms/P_97552/pl/ Zachęcamy do obserwowania tych komunikatów na bieżąco.

Zobacz także