Konferencja „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje” – 29 marca

Komisja Wspierania Rozwoju Zawodowego Krajowej Rady Radców Prawnych zaprasza do udziału w konferencji „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje”. Wydarzenie odbędzie się 29 marca br. w godz. 11.00–13.30 w formule hybrydowej: stacjonarnie w siedzibie KIRP (ul. Powązkowska 15, Warszawa) oraz online na kanale YouTube KIRP. Jednym z tematów, które podczas konferencji omówią eksperci innowacji oraz LegalTech, będą social media prawnika. Dowiemy się m.in., jak dzięki ich użyciu budować przewagę konkurencyjną. Za udział w konferencji radcowie prawni otrzymają 5 punktów szkoleniowych. 

Usługi prawnicze dotyczą prawie każdej dziedziny aktywności człowieka. Niezależnie od specjalizacji i formy wykonywanego zawodu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, radcy prawni potrzebują umiejętności pozwalających im na skuteczne informowanie o swoich usługach. Efektywnej komunikacji ze strony radców prawnych oczekuje także ich otoczenie – obecni lub potencjalni klienci, współpracownicy, sądy, organy administracji oraz partnerzy instytucjonalni.
Jak to osiągnąć? Porozmawiamy o tym w środę, 29 marca br., w trakcie konferencji „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje”.
Poruszymy na niej takie zagadnienia, jak:

 • Social media prawnika – jak budować przewagę konkurencyjną
 • Legal design – perspektywa radcy prawnego
 • O języku w komunikacji – klient-zespół-instytucje

Te wszystkie kwestie przedstawią zaproszeni radcowie prawni, eksperci innowacji oraz LegalTech:

 • Maria Kobryń – radca prawny (OIRP w Warszawie), MBA, partner zarządzający w Blueshell Legal – warszawskiej butikowej kancelarii. Od 2021 roku publikuje treści prawno-biznesowe na platformie TikTok jako @mecenas od biznesu, wielokrotny gość podcastów biznesowych, konferencji naukowych i biznesowych.

  R.pr. Maria Kobryń

 • Rafał Lorent – radca prawny (OIRP w Warszawie), specjalista w dziedzinie ochrony danych osobowych i prywatności oraz prawie nowych technologii, członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w specjalistycznych kancelariach polskich i międzynarodowych. Legal design oraz prostym językiem zajmuje się od 2019 r.

  R.pr. Rafał Lorent

 • Tomasz Palak – radca prawny (OIRP w Gdańsku), prelegent, autor artykułów na tomaszpalak.pl i w prasie, a także książki „Internet a prawo – jak się nie potknąć?”. Siedmiokrotnie na podium konferencji „I Love Marketing”, występował również na Infoshare, TEDx i licznych innych wydarzeniach. Wykładowca WSB, WSAiB, WSEI i UTH.

  R.pr. Tomasz Palak

Mec. Maria Kobryń podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną przy użyciu social mediów. Jako prawnicy najczęściej większość uwagi poświęcamy temu, jak pomóc swoim klientom w najbardziej efektywny i profesjonalny sposób. Jednak w miarę, jak konkurencja staje się coraz ostrzejsza, a my budujemy strategię marketingową dla swojej firmy prawniczej, zastanawiamy się, czy media społecznościowe są warte naszego czasu i energii. Czy siła mediów społecznościowych jest dla prawników czymś, co zbuduje naszą przewagę konkurencyjną?

Media społecznościowe mogą być bardzo pomocne dla prawników – korzysta z nich ponad 4,7 miliarda ludzi na całym świecie. Według statystyk 78% prawników korzysta z mediów społecznościowych w celach biznesowych, a 81% korzystających z nich twierdzi, że pomogło im to w rozwoju ich praktyki. Liczba ta stale rośnie, ponieważ coraz więcej prawników zdaje sobie sprawę z potencjału mediów społecznościowych w zakresie nawiązywania kontaktów, marketingu, a nawet generowania nowych transakcji.

Z wykładu mec. Marii Kobryń dowiemy się:

 • jakie media społecznościowe mogą pomóc prawnikom,
 • jak wykorzystać media społecznościowe do promocji swojej kancelarii
 • czego unikać, wykorzystując media społecznościowe do promocji kancelarii
 • czego oczekują odbiorcy od prawnika.

O czym jeszcze posłuchamy na konferencji? Kolejne informacje wkrótce.

Aby uczestniczyć w konferencji, należy zapisać się poprzez link:

https://www.webankieta.pl/ankieta/910057/rejestracja-na-konferencje-wlasciwa-komunikacja-w-branzy-prawnej-jako-warunek-sukcesu-klient-zespol-instytucje.html

Za udział w konferencji radcowie prawni otrzymają 5 punktów szkoleniowych. Zapraszamy!

 

Zobacz także