LegalDesk: nowa aplikacja do obsługi kancelarii od Wolters Kluwer Polska

W dobie powszechnej cyfryzacji prawnicy coraz częściej funkcjonują w trybie online, a także mają dostęp do znacznie większej ilości danych niż kiedykolwiek wcześniej, co może utrudniać prowadzenie spraw i kancelarii. Kluczowy staje się dobry przepływ informacji oraz bezpieczeństwo gromadzonej wiedzy. W związku ze współpracą Krajowej Rady Radców Prawnych z Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. na podstawie porozumienia z 8 lutego 2022 r. informujemy o nowym rozwiązaniu wprowadzonym przez naszego partnera – aplikacji LegalDesk, która wpłynie na podniesienie jakości i komfortu pracy prawników.

LegalDesk to prosta oraz przyjazna aplikacja przeznaczona do prowadzenia kancelarii prawnej, wpisująca się w najnowsze trendy technologiczne. Chroni dane klientów oraz kancelarii dzięki gromadzeniu informacji w chmurze spełniającej surowe kryteria bezpieczeństwa.
Co ważne, program łączy w sobie narzędzia i funkcjonalności, z których radcowie korzystają na co dzień (jak PISP, LEX i GUS). Ułatwia kontrolę nad codziennymi zadaniami i automatyzuje powtarzalne czynności.
Aplikacja powstała we współpracy z polskimi prawnikami, którzy najpierw ją testowali, a teraz z nią regularnie pracują.

LegalDesk:

  • usprawnia zarządzanie sprawami i wiedzą w kancelarii
  • wspiera kontrolę terminów i zadań
  • upraszcza korzystanie z Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych
  • ułatwia rejestrację czynności i rozliczenia z klientami
  • zapewnia bezpieczne przechowywanie danych

– Prawnicy mają dostęp do darmowych, globalnych rozwiązań w chmurze, ale one nie zapewniają bezpieczeństwa zgodnego z rekomendacjami samorządów prawniczych. Co gorsza, narzędzia tego typu nie są dostosowane do specyfiki pracy polskiego prawnika. Dzięki LegalDesk prawnicy zyskają jedno wygodne miejsce pracy – bez konieczności żmudnego przeklikiwania się czy inwestowania w kolejne aplikacje. Takie są moje obserwacje i oczekiwania prawników na podstawie naszych wielu rozmów i prac nad różnymi rozwiązaniami LegalTech – wyjaśnia Marcin Zręda, dyrektor strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw w Wolters Kluwer Polska.

Kilka miesięcy po debiucie program dynamicznie się rozwija, zyskując funkcjonalności oczekiwane przez użytkowników. Miło nam poinformować, że do końca sierpnia LegalDesk w wersji Grow z modułem finansowym można kupić za 69 zł/mc.

Więcej o LegalDesk oraz zamówienie dostępu testowego >>

W lutym 2022 r. Krajowa Izba Radców Prawnych oraz Fundacja Subsidio Venire podpisały umowę z Wolters Kluwer Polska, która pozwoliła na rozszerzenie dotychczasowej współpracy. Wśród głównych celów partnerstwa jest organizowanie szkoleń dla aplikantów i radców, popularyzacja tematyki LegalTech oraz pogłębienie współpracy wydawniczej.
Dzięki podpisanemu porozumieniu radcowie prawni z 1- lub 2-osobowych kancelarii mogą skorzystać także ze specjalnej oferty na zakup programu LEX z rabatem w wysokości nawet 15%. Informacje o ofercie dostępne są tutaj.

 

Zobacz także