Mazury, ach Mazury….

W dniach od 14 do 17 czerwca br. w Mikołajkach odbyło się VIII doroczne spotkanie integracyjne „Mazury Cud Natury” organizowane przez Komisję Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych.

Miejscem spotkania były gościnne progi hotelu Amax oraz pensjonatu My House 55. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W bieżącym roku udział w spotkaniu wzięło 113 radców prawnych i aplikantów wraz z rodzinami. Miło było nam gościć Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Macieja Bobrowicza, Wiceprezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Michała Korwka, członka Prezydium Bartłomieja Tkacza oraz Członków Krajowej Rady Radców Prawnych Andrzeja Kadzika i Tomasza Nawrota.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał podczas czwartkowej kolacji grillowej Wiceprezes Michał Korwek, witając gości oraz wszystkich uczestników. Kolacja grillowa jest szczególnym czasem, kiedy to spotykamy się z koleżankami i kolegami znanymi nam z różnych imprez organizowanych przez poszczególne OIRP, jak i KRRP po dłuższym czasie, jak również poznajemy nowych uczestników, którzy przybywają do Mikołajek po raz pierwszy. Pogawędki, w przerwach których raczyliśmy się wyśmienitymi daniami – w tym kultową już zupą rybną – trwały do późnych godzin wieczornych.

Pogoda w tym roku dopisała. Było słonecznie i ciepło, co zachęciło uczestników do korzystania z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Do dyspozycji uczestników były  jachty, kajaki i rowery. Dziękuję sternikom, którzy przyjęli na pokład wszystkich chętnych, w większości niewykwalifikowanych załogantów, załogantom zaś za zdyscyplinowanie i wykonywanie poleceń kapitanów. Szczególne podziękowania kieruję do r. pr. Macieja Kamińskiego, który pomógł mi „ogarnąć” całe to jachtowe zamieszanie. Po krótkich porannych odprawach sterników każdego ranka łodzie ruszały na wodne szlaki. Przy sprzyjających wiatrach pływaliśmy po jeziorach: Mikołajskim, Śniardwy, Bełdany, Tałty, Ryńskim.

Grupę kajakarzy poprowadził, jak co roku, Michał Korwek. W piątek przebyli trasę od Krutyni do Ukty (13 km), a niektórzy (w tym dwie dzielne panie) zdecydowali się płynąć dalej od Ukty do Nowego Mostu (7 km). W sobotę cześć uczestników zdecydowała się „powtórzyć” ostatni odcinek , a następnie po krótkim postoju popłynąć dalej, aż do Iznoty (kolejne 11 km). Myślę, że Krutyni reklamować nie trzeba. To bardzo urokliwa rzeka, wijąca się wśród lasów, pól i łąk. Podczas spływu podziwialiśmy z bliska ptactwo wodne – kaczki z młodymi, łabędzie, kormorany oraz bociany.

Tradycją mazurskich spotkań jest piątkowa kolacja na statku „K. I. Gałczyński”. Podczas trwającego ponad trzy godziny rejsu wiodącego przez jezioro Mikołajskie i Śniardwy, podziwialiśmy spektakularny zachód słońca. Po zachodzie słońca na górnym pokładzie rozpoczęła się taneczna zabawa.

Natomiast sobotni wieczór to czas pożegnalnej kolacji, podczas której zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Fundacji „Między Niebem a Ziemią”, która prowadzi działalność związaną z niesieniem pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzicom. Dzięki hojności naszych uczestników zebraliśmy i przekazaliśmy Fundacji kwotę ponad 2000 zł.

Niedziela to czas powrotu. Chociaż czas w Mikołajkach zawsze mija zbyt szybko, cieszę się, że wyjeżdżający mieli na twarzach uśmiechy, które (mam nadzieję) zwiastują ich powrót do Mikołajek na kolejne, IX Spotkanie Integracyjne „Mazury Cud Natury”, na które serdecznie zapraszam wszystkich chętnych już na rok.

Dziękujemy sponsorom spotkania: OiRP w Olsztynie, Gminie Piecki i Gminie Mikołajki.

Marta Alicja Kawula
radca prawny

Zobacz także